Trwa ładowanie...
rower miejski
02-03-2016 13:50

Rowery miejskie wracają na ulice. Według JCDecaux prawie 5 tys. jednośladów jest niesprawnych

Według spółki, w rowerach miejskich może wystąpić awaria tylnych hamulców.

Rowery miejskie wracają na ulice. Według JCDecaux prawie 5 tys. jednośladów jest niesprawnychŹródło: WP.PL, fot: Vikram Vetrivel/CC BY-SA 2.0/flickr
d2c1922
d2c1922

Mimo niesprzyjającej aury, w poniedziałek w Warszawie, a we wtorek we Wrocławiu, rozpoczął się kolejny sezon wypożyczalni rowerów miejskich. Nie wszędzie jednak start przebiegł równie pomyślnie. Jak podaje francuski dziennik „Lemonde”, firma JCDecaux, obsługująca systemy rowerów miejskich w Paryżu, Marsylii, Lyonie i Tuluzie, wycofała z ulic 4600 jednośladów ze względu usterkę niebezpieczną dla użytkowników.

Według JCDecaux, w rowerach miejskich używanych we francuskich miastach, może wystąpić awaria tylnych hamulców i dlatego firma zdecydowała się na przeprowadzenie akcji serwisowej. W opublikowanym komunikacie zapewniła również, że do tej pory nie doszło do wypadków związanych z tą wadą. Blisko 5 tys. jednośladów trafi w ręce mechaników, a na ulice wrócą one na początku kwietnia. Producent dodaje, że rowery, które pozostały do dyspozycji użytkowników są całkowicie bezpieczne. O akcji serwisowej producent powiadomił zarejestrowanych użytkowników.

W Polsce obsługą sieci rowerów miejskich zajmuje się spółka Nextbike Polska. Działa ona od 2012 roku na licencji niemieckiej firmy Nextbike GmbH. System wypożyczalni funkcjonuje m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Białymstoku. Do dyspozycji mieszkańców stolicy jest 3039 jednośladów, a w sieci „Wrocławski Rower Miejski” jest ich 740. W Warszawie w ubiegłym roku z systemu korzystano 1 975 tys. razy, a we Wrocławiu prawie 860 tys. razy.

d2c1922
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c1922