Trwa ładowanie...

Rozdają po 700 zł na urlop! Tylko, że... urzędnikom

Tak się pracuje na państwowym

Rozdają po 700 zł na urlop! Tylko, że... urzędnikom
dbeg9uw
dbeg9uw

Ponad połowa spędzi urlop w domu. Dla dwóch milionów niewiele się latem zmieni, bo i tak nie mają pracy, a ci co mają i urlop dostaną, jeśli dostaną, w większości poświęcą wolny czas na spanie i oglądanie telewizji. Na wyjazdy stać tylko zamożną cześć społeczeństwa. Tę mniejszą część.

Mikołaj Budzanowski (41 l.), szef resortu skarbu, jest chyba najlepszym pracodawcą w Polsce. Dobrze wie, że wielu Polaków nie stać na wakacyjne wyjazdy. Dlatego swoim pracownikom zamówił właśnie bony. A właściwie dziewięć tysięcy bonów o nominałach 100 zł, 50 zł i 20 zł. Łączna kwota zamówienia to aż 470 tys. złotych. Jeśli podzielić to przez liczbę pracowników, to średnio każdy z nich lada chwila otrzyma talony o wartości 717 złotych! A to już porządna zaliczka na wakacyjny wyjazd dla rodziny.

Ale nie tylko – bo poza usługami, bonami można płacić m.in. za artykuły spożywcze, kosmetyki i chemię domową. Do tego talony pozwalają na zakupy odzieży i butów, jeśli komuś zamarzy się nowa garderoba na wakacyjny wyjazd. Można też kupić artykuły gospodarstwa domowego, sprzęt AGD i RTV oraz artykuł wyposażenia mieszkań, gdy urzędnik zdecyduje, że zamiast wyjazdu na urlop woli jednak wygodnie posiedzieć w domu. Różnica jest tylko jedna: on w odróżnieniu od zwykłego Polaka będzie miał wybór. Bo będzie miał pieniądze.

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
7 godzin czekał na ratunek w szpitalu!

(JK)

dbeg9uw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbeg9uw