Trwa ładowanie...
d37dbtp

RPP nie traktuje ostatniej podwyżki stóp jako czegoś ostatecznego - Winiecki, RPP (aktl.)

...
Share
d37dbtp

# dochodzi kolejna wypowiedź #

23.05. Warszawa (PAP) - RPP nie traktuje ostatniej podwyżki stóp procentowych jako czegoś ostatecznego - uważa Jan Winiecki z Rady Polityki Pieniężnej.

"Proszę zwrócić uwagę na komunikat, który mówi o procesie zacieśniania, co oznacza, że Rada nie traktuje tej ostatniej podwyżki jako coś ostatecznego. Czyli, że w zależności od oceny sytuacji - ale nie tej, co będzie za miesiąc-trzy, tylko co będzie za dwa-cztery kwartały, jeszcze takie zmiany mogą nastąpić" - powiedział Winiecki w TVN CNBC.

d37dbtp

Winiecki pytany, czy inflacja osiągnęła już maksimum w tym roku odpowiedział:

"Myślę, że ciężko jest to powiedzieć, ponieważ nie bardzo wiemy, w jakim tempie ceny hurtowe przechodzą na ceny detaliczne. Ponieważ nie jesteśmy tego w stanie określić precyzyjnie, więc nie wiemy, czy będzie jeszcze jakieś parę dziesiątków pkt. proc. wyższa inflacja. Możemy mieć nieco niższą inflację w następnym półroczu, ale ja oczekuję, że to też będzie wahnięcie w dół w ramach trendu, czyli w przyszłości będziemy mieli - powiedzmy w pierwszym półroczu przyszłego roku - z kolei kolejne odbicie w górę".(PAP)

jba/ jtt/

d37dbtp

Podziel się opinią

Share
d37dbtp
d37dbtp