Rtęć w rybach z Biedronki. Sieć wycofuje skażony nakład

Każdy klient, który kupił skażoną rybę ma prawo ją zwrócić do sklepu i otrzyma zwrot pieniędzy - informuje Biedronka.

Rtęć w rybach z Biedronki. Sieć wycofuje skażony nakład
Jeronimo Martins

25.01.2016 | aktual.: 27.01.2016 11:26

*Sieć sklepów Biedronka wycofała całą partię steków z marlina hiszpańskiego producenta. Powodem było podejrzenie o podwyższonej zawartości rtęci w produkcie. Niebezpieczne produkty rybne trafiły do sieci sklepów Biedronka w całym kraju. *

Ponadnormatywne stężenie rtęci stwierdzono w partii o numerze 43701 steków z marlina, które Biedronka sprowadzała z hiszpańskiej firmy Frime. S.A. Jak dowiedzieliśmy się w biurze obsługi klienta Jeronimo Martins Polska S.A. skażona partia trafiła do sklepów w całej Polsce.

Biedronka ostrzegła klientów, aby kupione mrożone ryby zwracali do sklepów. Nie ma znaczenia, czy produkt był otwarty, albo w częściach, ważne jednak aby zwrócić go wraz opakowaniem koniecznym do identyfikacji partii produktu. Jeżeli to uczynią, to otrzymają zwrot pieniędzy.

W połowie kwietnia ubiegłego roku Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryła także inny niebezpieczny produkt rybny w sieci Biedronka. Wówczas chodziło o mrożony stek z rekina portugalskiego producenta Gelpeixe.

Podobnie jak w przypadku marlina, PIS ostrzegała przed przekroczonym dopuszczalnym poziomem rtęci w steku z rekina w partii o numerze 5051 określonym dla tego typu produktów w przepisach prawa żywnościowego.

Jak alarmowała wówczas inspekcja sanitarna, produkt ten nie powinien być spożywany przez konsumentów i należy zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć.

"Zgodnie z obowiązującymi w naszej sieci standardami, podejrzenie nawet minimalnych przekroczeń normy, stanowi podstawę do wycofania produktu" - wyjaśnia w przesłanym do nas oświadczeniu właściciel sieci Biedronka Jeronimo Martins.

"O podjętych działaniach powiadomiono również dostawcę wskazanego produktu. Sposób postępowania naszej sieci w tej kwestii jest konsekwencją funkcjonowania rozbudowanego systemu kontroli jakości i bezpieczeństwa produktów. System wdrożony przez JMP, obejmuje m.in. regularne badania produktów pod kątem spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa żywności, a także procedury w przypadku wystąpienia wątpliwości odnośnie jakości sprzedawanych artykułów" - podaje Jeronimo Martins Polska.

Źródło artykułu:money.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (463)