Trwa ładowanie...
d2cbkpg
22-04-2015 12:20

Rusza ABSL Academy dla zainteresowanych branżą usług dla biznesu

Organizacja ABSL, zrzeszająca najważniejszych inwestorów branży usług dla biznesu w Polsce, organizuje ABSL Academy - program edukacyjny, nastawiony na praktyczne rozwijanie umiejętności zawodowych w tym sektorze. Pierwszy kurs wystartuje w maju tego roku.

d2cbkpg
d2cbkpg

Jak ocenił Janusz Dziurzyński, dyrektor Procter & Gamble Global Business Services i wiceprezes ABSL, program adresowany jest do absolwentów oraz studentów ostatnich lat ze wszystkich kierunków i specjalizacji, którzy swoją karierę zawodową chcą związać z sektorem nowoczesnych usług dla biznesu. Program akademii został przygotowany w oparciu o potrzeby pracodawców sektora, którzy wskazują na konieczność wykształcenia osób przygotowanych merytorycznie do pracy w tym obszarze.

"Celem ABSL Academy jest wyposażenie naszych kursantów w narzędzia pozwalające im aktywnie wejść na rynek pracy związany z sektorem nowoczesnych usług dla biznesu" - zaznaczył Dziurzyński.

Podstawowym kryterium przystąpienia do kursu jest dobra znajomość języka angielskiego - duża część zajęć i materiałów będzie przygotowana właśnie w tym języku. Zajęcia prowadzone będą przez praktyków reprezentujących firmy zrzeszone w ABSL oraz wykładowców Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Podzielono je na trzy bloki odbywające się w formie e-learningu i zajęć stacjonarnych.

Absolwenci otrzymają m.in. ceniony na międzynarodowym rynku dyplom CIMA Certificate in Shared Services. Uzyskają też gwarancję uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej w jednej ze 140 firm partnerskich inicjatywy ABSL Academy. Podczas trwania kursu przedstawione zostaną także oferty pracy pięciu firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu: Infosys, P&G, Citi, BNY Mellon i RBS.

d2cbkpg

Piotr Dziwok, dyrektor generalny Shell Business Operations Kraków oraz wiceprezes ABSL zwrócił uwagę, że sektor usług dla biznesu jest obecnie największym pracodawcą dla młodych i wykształconych mieszkańców miast regionalnych, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę m.in. z zakresu finansów, ekonomii, IT, zarządzania czy marketingu. Zagraniczne centra usług zatrudniają w kraju ponad 130 tys. osób, z czego 33 tys. w Krakowie.

"Firmy z branży nowoczesnych operacji dla biznesu to szczególnie cenieni pracodawcy dla młodych, zdolnych i ambitnych ludzi, chcących realizować się w międzynarodowym środowisku biznesowym. Praca w sektorze usług dla biznesu daje im na to realną szansę" - ocenił.

Według najnowszego raportu "Polska 2025. Nowy motor wzrostu w Europie" opracowanego przez McKinsey&Company, w ciągu najbliższych 10 lat zatrudnienie w tej gałęzi rynku może wzrosnąć do 450-600 tysięcy stanowisk w skali kraju. Branża usług biznesowych stymuluje też rozwój ośrodków akademickich i zapewnia kontrakty dla firm będących dostawcami centrów.

"Dynamiczny rozwój sektora wpływa ożywczo na rynek pracy w regionach, a także zmienia mentalność biznesową największych miast w Polsce" - ocenił Jacek Levernes, prezes ABSL i członek zarządu HP Europa.

d2cbkpg

Zwrócił on uwagę na badania, które wskazują, że na każde tysiąc pracowników centrów usług powstaje ponad 250 kolejnych miejsc w ich bezpośrednim otoczeniu w takich branżach, jak: usługi szkoleniowe, transportowe, medyczne, informatyczne, kultura oraz sport i rekreacja, a także w firmach ochroniarskich, sprzątających czy zaopatrujących w artykuły biurowe.

ABSL zrzesza najważniejszych inwestorów branży usług dla biznesu. Związek powstał w maju 2009 r. z inicjatywy największych firm działających w branży takich, jak Capgemini, Hewlett-Packard, IBM, Infosys, Thomson Reuters, UBS. Obecnie członkami organizacji jest 140 firm z sektora oraz ponad 250 menadżerów wyższego szczebla z 15 polskich miast.

d2cbkpg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cbkpg