Trwa ładowanie...

Ruszył nabór wniosków o 500+. Minister podała, ile osób już wypełniło. Zgłosić musi się każdy

Z początkiem lutego zaczął się nabór wniosków o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Każdy, kto chce dostawać pieniądze na dzieci w czerwcu i w kolejnych 11 miesiącach, musi taki wniosek złożyć. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podliczyła w poniedziałek, ilu chętnych zgłosiło się w ciągu pierwszych kilku dni.

Ruszył nabór wniosków o 500+. Minister podała, ile osób już wypełniło. Zgłosić musi się każdy Ruszył nabór wniosków o 500+. Minister podała, ile osób już wypełniło. Zgłosić musi się każdy Źródło: Adobe Stock, fot: Rochu_2008
d2btt4r
d2btt4r

- Rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski o świadczenie z programu "Rodzina 500 plus" na nowy okres na ponad 1,5 mln dzieci – poinformowała Marlena Maląg. To oznacza, że zdecydowana większość jeszcze nie dopełniła tego obowiązku, bo do świadczenia w sumie uprawnionych jest ok. 6,5 mln dzieci.

Rusza nabór wniosków o 500+. Kto się spóźni, straci

Czasu jest jeszcze dużo, bo obecny okres świadczeniowy skończy się dopiero z końcem maja, a nowy będzie trwał od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Warto jednak nie czekać na ostatnią chwilę.

Osoby, które złożą wniosek do 30 kwietnia, otrzymają pierwszą wypłatę świadczenia do 30 czerwca 2022 r. W przypadku wniosków złożonych po tym terminie ustalenie prawa do wypłaty 500 plus nastąpi w maksymalnym czasie do 3 miesięcy.

Polacy muszą szykować się na kolejne podwyżki. "To na pewno nie koniec"

Złożenie wniosku do końca czerwca 2022 r. będzie gwarantowało, że świadczenie wychowawcze zostanie przekazane z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 r. Jeśli osoba ubiegająca się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2022 r., wówczas świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

d2btt4r

Wypłata 500+ będzie się odbywać wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane we wniosku konto bankowe. Obsługę programu przejmuje ZUS, dlatego wnioski można składać drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej lub bankowość elektroniczną. Pomóc w tym będą mogły niektóre placówki Poczty Polskiej.

Nie tylko 500+

Przypomnijmy, że od początku tego roku działa też inny program, dzięki któremu rodzice mogą dostać pieniądze na dzieci - w sumie 12 tys. zł. Chodzi o tak zwane "nowe 500+", czyli rodzinny kapitał opiekuńczy. O wypłatę nowego świadczenia złożono po miesiącu od wejścia w życie nowych przepisów, 417 tys. wniosków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2btt4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2btt4r