Trwa ładowanie...
modlin
15-02-2017 15:00

Ryanair otwiera nowe połączenia. Jesienią polecimy do ciepłych krajów

Ryanair od października tego roku uruchomi rejsy z lotniska w Modlinie do Baden-Baden i Memmingen w Niemczech, izraelskiego Ejlatu, Sewilli w Hiszpanii i do Wenecji we Włoszech - poinformował w środę prezes Michael O'Leary.

Ryanair otwiera nowe połączenia. Jesienią polecimy do ciepłych krajówŹródło: Eastnews, fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER
d2i7e5f
d2i7e5f

Ryanair od października tego roku uruchomi rejsy z lotniska w Modlinie do Baden-Baden i Memmingen w Niemczech, izraelskiego Ejlatu, Sewilli w Hiszpanii i do Wenecji we Włoszech - poinformował w środę prezes Michael O'Leary.

Samoloty Ryanaira do Baden-Baden, Ejlatu, Sewilli i Wenecji będą latać dwa razy w tygodniu, a do Memmingen - trzy razy w tygodniu.

- W tym roku planujemy przewieźć z Modlina ok. 2,9 mln pasażerów. Ponadto, z Lotniska Chopina zimą uruchomimy codzienne loty do Szczecina. Na obu tych warszawskich lotniskach spodziewamy się obsłużyć w sumie 3,6 mln pasażerów rocznie - powiedział szef przewoźnika. Oprócz Szczecina, Ryanair z Lotniska Chopina lata też do Gdańska i Wrocławia.

d2i7e5f

P.o. prezesa lotniska w Modlinie Leszek Chorzewski powiedział, że Ryanair zimą będzie obsługiwał w sumie 43 trasy z tego portu. - W ubiegłym roku obsłużyliśmy prawie 2,9 mln podróżnych. Myślę, że w tym roku przekroczymy liczbę 3 mln pasażerów - wskazał.

Jak dodał, trwają prace przygotowawcze dotyczące rozbudowy terminala. - Powoli się wyczerpuje przepustowość obecnego terminala. Rozbudowa terminala pozwoli na obsługę 6 mln pasażerów rocznie. W tym roku chcemy zakończyć wszystkie przygotowania formalne potrzebne do rozpoczęcia inwestycji - mówił Chorzewski. Zastrzegł, że decyzja o sfinansowaniu inwestycji będzie zależeć od właścicieli lotniska.

Prezes Ryanaira zapowiedział, że w 2018 roku firma chce rozpocząć działalność na rynku czarterów w Polsce. Zastrzegł jednak, że nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, w jakiej formie. Pod uwagę brane są dwa rozwiązania - przeznaczenie kilku samolotów tylko na przeloty czarterowe albo stworzenie nowej linii lotniczej, która będzie obsługiwała wyłącznie czartery.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin od czerwca 2012 r. pełni rolę regionalnego lotniska użytku publicznego, komplementarnego wobec Lotniska Chopina. Od 15 lipca 2012 r. na lotnisku w Modlinie operuje Ryanair, obsługujący regularne pasażerskie loty międzynarodowe do ponad 30 miast europejskich: m.in. do Barcelony, Glasgow, Brukseli, Paryża, Eindhoven, Mediolanu, Liverpoolu, Sztokholmu, Oslo, Londynu, Rzymu, Dublina, Madrytu.

Jak zapowiedział Michael O'Leary, w tym roku linia planuje na wszystkich trasach do i z Polski przewieźć ok. 11 mln pasażerów. Oprócz lotnisk warszawskich, przewoźnik lata także m.in. do Wrocławia, Krakowa, Katowic, Gdańska, Olsztyna.

d2i7e5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i7e5f