Trwa ładowanie...
diuyakt

Rynek apteczny w VII wzrósł o 4,3 proc. r/r - IMS Health

09.08. Warszawa (PAP) - Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła w lipcu 2010 roku w ujęciu rocznym o 4,3 proc. do 1,68 mld zł, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o...

Share
diuyakt

09.08. Warszawa (PAP) - Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek wzrosła w lipcu 2010 roku w ujęciu rocznym o 4,3 proc. do 1,68 mld zł, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o ponad 8,8 proc. - poinformował w poniedziałek w komunikacie prasowym IMS Health.

"Niska wartość rynku aptecznego jest charakterystyczna dla miesięcy wakacyjnych. Co roku obserwujemy spadek wartości rynku w lipcu w porównaniu do czerwca, a tegoroczny spadek jest nieznacznie większy od obserwowanych w kilku ubiegłych latach. W ujęciu rok do roku lipiec zakończył się wzrostem o 4,3 proc., to najniższa stopa wzrostu miesięcznej wartości rynku od marca" - powiedział cytowany w komunikacie Marcin Gawroński, ekspert IMS Health.

Łącznie po siedmiu miesiącach 2010 roku hurtownie sprzedały aptekom leki i produkty farmaceutyczne za ponad 12,8 mld zł, czyli o 3,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.(PAP)

epo/ gor/

diuyakt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diuyakt
diuyakt