Trwa ładowanie...
oferty pracy
12-09-2016 10:14

Rynek pracy w Polsce. W sierpniu było mniej ofert pracy w internecie

Barometr ofert pracy, przygotowywany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, spadł drugi miesiąc z rzędu.

Rynek pracy w Polsce. W sierpniu było mniej ofert pracy w internecieFot: Parlament Europejski
d2idbfp
d2idbfp

Nieco mniej ofert pracy zamieszczanych jest w internecie. W sierpniu ich liczba spadła niemal we wszystkich województwach. Wyjątek stanowi województwo warmińsko-mazurskie.

Barometr ofert pracy, przygotowywany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, spadł drugi miesiąc z rzędu. Autorzy raportu ostrożnie interpretują tę zmianę. "Nie trwa długo i nie musi oznaczać prognoz trwalszego odwrócenia pozytywnych tendencji na rynku ofert pracy" - dodali.

Zwracają uwagę, że za przewidywaniami tego spowolnienia przemawia obserwowany spadek liczby wolnych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych oraz pogorszenie nastrojów gospodarczych w Europie.

Jeżeli porówna się obecnie zachodzące zmiany w stosunku do tych sprzed roku, widać, że największy przyrost ofert wystąpił w zawodach usługowych, nieznacznie mniejszy w tych wymagających wykształcenia w naukach ścisłych i inżynieryjnych, natomiast na końcu plasują się nauki społeczne i prawne, w tym ekonomiczne. Dynamika wzrostu liczby ofert skierowanych do absolwentów wszystkich grup kierunków kształcenia zmniejsza się - dodają autorzy raportu.

d2idbfp

W sierpniu wzrosła liczba ofert dla pracowników fizycznych.

d2idbfp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2idbfp