Trwa ładowanie...
d20qd6l

Rząd chce przenieść do Kodeksu pracy elementy ustawy antykryzysowej

13.12. Warszawa (PAP) - Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył w czwartek, że rząd proponuje wprowadzenie na stałe do Kodeksu pracy najbardziej pozytywnych elementów...

Share
d20qd6l

13.12. Warszawa (PAP) - Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył w czwartek, że rząd proponuje wprowadzenie na stałe do Kodeksu pracy najbardziej pozytywnych elementów ustawy "antykryzysowej", zwiększających elastyczność prawa pracy.

Pierwsza proponowana zmiana dotyczy rozliczenia czasu pracy i możliwości wydłużenia okresu rozliczeniowego.

"Wydłużamy okres rozliczeniowy z czterech do 12 miesięcy, lecz pozostaje elastyczność, nie musi to być cztery lub 12 miesięcy, ale np. sześć" - mówił Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, jest to wdrożenie w życie idei walki o każde miejsce pracy, o której mówił m.in. premier Donald Tusk.

d20qd6l

Druga zmiana to wprowadzenie ruchomego czasu pracy.

"To rozwiązanie powoduje, że dostosowanie godzin pracy będzie korzystne dla pracodawcy i pracownika, ułatwi godzenie życia zawodowego z życiem rodzinnym, np. gdy trzeba odprowadzić dziecko do przedszkola i przyjść do pracy trochę później" - mówił minister.

Kosiniak-Kamysz zaapelował do pracodawców i związków zawodowych o jak najszybsze konsultacje społeczne propozycji nowelizacji Kodeksu pracy. Dodał, że poprosi o skrócenie konsultacji międzyresortowych i zaapeluje do parlamentarzystów o jak najszybsze uchwalenie zmian.(PAP)

mmu/ wkr/ je/ mag/ asa/

d20qd6l

Podziel się opinią

Share
d20qd6l
d20qd6l