Trwa ładowanie...

"Rząd chce przerzucić odpowiedzialność na prezydenta"

Zdaniem ministra Pawła Wypycha z Kancelarii Prezydenta, rząd organizując spotkanie z prezydentem próbował przerzucić na niego odpowiedzialność za wprowadzanie trudnych reform. Prezydencki minister powiedział w "Sygnałach Dnia", że podczas spotkania rząd nie przedstawił żadnych konkretnych propozycji.
Share
"Rząd chce przerzucić odpowiedzialność na prezydenta"
d3kh36c

Jednym z rządowych pomysłów na uniknięcie podwyżki podatków, jest redukcja wydatków na zakup uzbrojenia dla polskiej armii. Prezydent jednak nie zgodzi się na ograniczenie wydatków na uzbrojenie dla polskich żołnierzy przebywających na misjach, między innymi w Afganistanie - powiedział minister Wypych.

Lech Kaczyński ma również inną od premiera wizję funkcjonowania Otwartych Funduszy Emerytalnych. Ma także wątpliwości co do przejęcia przez budżet zysku NBP z przyszłego roku. Jak podkreślił Paweł Wypych, budżet miałby przejąć zysk, którego Bank by nie miał.

Narodowy Bank Polski ogłosił, że w 2010 roku cały zysk ma zamiar przeznaczyć na zwiększenie rezerw walutowych i 2009 rok zakończy najprawdopodobniej bez zysków. Premier liczył, że NBP w 2010 roku może wpłacić do kasy państwa większość swojego zysku, czyli około 10 miliardów złotych.

d3kh36c

Podziel się opinią

Share
d3kh36c
d3kh36c