Trwa ładowanie...
d16t4kv
finanse

Rząd ma pomysły na oszczędności, co pozwoli uniknąć podwyżki podatków - premier (aktl.)

...

Share
d16t4kv

(dochodzi kolejna wypowiedź premiera)

9.7.Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk po spotkaniu z prezydentem Lechem Kaczyńskim powiedział, że rząd ma pakiet pomysłów, których realizacja pozwoli uniknąć podwyższania podatków w 2010 roku, chce również, aby ponad 10 mld zł z NBP trafiło do budżetu.

"Aby nie obciążać kieszeni podatników w 2010 mamy pakiet pomysłów. Ale, aby móc te działania przeprowadzić musimy zmienić kilka ustaw tak, aby wyciągnąć pieniądze z innych miejsc niż kieszenie" - powiedział.

d16t4kv

Premier nie podał szczegółów.

ZYSK NBP i PRYWATYZACJA RATUJĄ BUDŻET 2010

Premier powiedział, że prognozowany zysk NBP za 2009 rok w wysokości ponad 10 mld zł powinien w większości trafić do budżetu.

"Rozmawialiśmy tak, aby zysk NBP mógł trafić do budżetu. Myślimy też o kosztownych uzbrojeniach. Rozmawialiśmy. To może jest warte zawieszenia ustawy zakładającej przekazanie 1,95 proc. PKB na budżet wojskowy" - powiedział Tusk.

d16t4kv

"Przewidywany zysk jest bardzo imponujących ze względu na różnice kursowe" - dodał.

"Bez ryzyka można powiedzieć, że jest to ponad 10 mld zł" - powiedział również.

"Możliwe są prace nad zmianą ustawy, chociaż, nie sądzę, aby do tego doszło" - dodał.

Premier powiedział też, że minister skarbu państwa Aleksander Grad przygotuje przyspieszony program prywatyzacji w 2010 roku.

"Prywatyzacja to szansa na większe wpływy, jestem zwolennikiem by zdynamizować prywatyzację. Minister Grad ma przygotować przyspieszony program prywatyzacji na 2010 rok" - dodał.

"Możliwe jest uniknięcie podwyżki podatków, jeśli pakiet uzyska akceptację. Mam wrażenie, że prezydent jest otwarty na rozmowy" - powiedział premier. (PAP)

map/ bg/ jtt/

d16t4kv

Podziel się opinią

Share
d16t4kv
d16t4kv