Trwa ładowanie...
d19grpl
d19grpl

Rząd obawia się wzrostu niezadowolenia w związku z kryzysem

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ostrzegło w środę przed wzrostem niezadowolenia w społeczeństwie z powodu kryzysu gospodarczego i finansowego.
Share
d19grpl

"Sytuacja może się pogorszyć, gdyż aktywna zawodowo część społeczeństwa może odczuwać niezadowolenie z powodu niepłacenia pensji, groźby zwolnień i niepopularnych kroków, podjętych w ramach programu antykryzysowego" - powiedział wiceszef MSW, Michaił Suchodolski.

Podał też, ze w ciągu 11 miesięcy tego roku przestępczość wzrosła o 8 procent w stosunku do roku ubiegłego, a 90 procent tych przestępstw "popełnili obywatele Wspólnoty Niepodległych Państw" (kraje b.ZSRR oprócz państw bałtyckich).

W Rosji pracuje znaczna liczba imigrantów z byłych republik radzieckich. Zatrudnieni są głównie w budownictwie, dotkniętym obecnie kryzysem, co wiąże się z masowymi zwolnieniami w tym sektorze.

Suchodolski podkreślił, że może dojść w społeczeństwie do wzrostu "liczby osób z marginesu, nie mających środków do życia".

Rosję dotknął poważnie światowy kryzys ekonomiczny, w wyniku którego spadły znacznie ceny paliw, głównego źródła dochodów tego kraju.

Władze przyznały w środę, że po raz pierwszy od 10 lat budżet państwa na 2009 roku będzie deficytowy. (PAP)

jo/ woj/

d19grpl

Podziel się opinią

Share
d19grpl
d19grpl