Trwa ładowanie...

Rząd powalczy o niższy VAT dla szpitali

Ministerstwa: Zdrowia i Finansów bronią Polskę przed podwyżką VAT na wyroby medyczne. Podniesienia stawki z 8 do 23 proc. domaga się Komisja Europejska - donosi "Puls Biznesu".

Rząd powalczy o niższy VAT dla szpitaliŹródło: Jupiterimages
d30twt2
d30twt2

Ministerstwa Zdrowia i Finansów bronią Polskę przed podwyżką VAT na wyroby medyczne. Podniesienia stawki z 8 do 23 proc. domaga się Komisja Europejska - donosi "Puls Biznesu".

A jest o co walczyć. Bowiem 1 mld zł będzie kosztowała podwyżka placówki medyczne - szacuje Marek Wójcik ze Związku Powiatów Polskich. Z kolei zarządzający szpitalami alarmują, że może to być gwóźdź do trumny części z nich; a już dziś nie najlepiej radzą sobie z zadłużeniem.

MZ zapewnia, że chce utrzymania dotychczasowej stawki tak długo jak to możliwe. W Polsce w tej sprawie ostateczna decyzja należy jednak do MF. A resort finansów zaznacza, że podtrzymuje swoje stanowisko i popiera niższą stawkę VAT. Jak wylicza "PB", MF ma już opracowane stanowisko i dodatkowe argumenty, które zostały już przedstawione KE.

Jednak eksperci są mało optymistyczni i obawiają się, że będzie podobnie jak w przypadku ubranek dla niemowląt, które mimo naszych sprzeciwów zostały objęte wyższą stawką VAT.

d30twt2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30twt2