Trwa ładowanie...
d3rr65d

Rząd pracuje nad projektami ustaw, m.in. dot. konsolidacji fin. publicznych - CIR

16.09. Warszawa (PAP) - Rząd pracuje nad projektami ponad 40 ustaw w ramach jesiennej ofensywy legislacyjnej. Przygotowywane dokumenty tworzą pięć pakietów: konsolidacji finansów...

d3rr65d
d3rr65d

16.09. Warszawa (PAP) - Rząd pracuje nad projektami ponad 40 ustaw w ramach jesiennej ofensywy legislacyjnej. Przygotowywane dokumenty tworzą pięć pakietów: konsolidacji finansów publicznych, deregulacyjny, zdrowotny, społeczno-cywilizacyjny oraz powodziowy. Planuje się, że większość spośród kilkudziesięciu projektowanych ustaw zostanie przyjęta przez rząd do końca listopada 2010 roku - podał w czwartek CIR w komunikacie.

"We wtorek, 14 września, rząd przyjął pierwsze trzy projekty ustaw z pakietu społeczno-cywilizacyjnego: o opiece nad dzieckiem do lat trzech, wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz projekt nowelizacji Prawa o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki. Pakiet społeczno-cywilizacyjny wprowadzi większe zniżki dla studentów na przejazdy pociągami, umożliwi dostęp do bezpłatnej informacji i porad prawnych, wprowadzony zostanie także menedżerski system zarządzania sądami oraz zwiększona efektywność OFE" - napisano w komunikacie.

"Pakiet konsolidacji finansów publicznych zakłada m.in. wprowadzenie reguły wydatkowej w budżecie państwa. Wydatki nie będą mogły przekroczyć poziomu 1 proc. w ujęciu realnym do momentu uchylenia procedury nadmiernego deficytu, czyli na poziomie 3 proc. PKB. Ponadto wprowadzony zostanie system monitorowania i zarządzania środkami w budżecie oraz depozytów podmiotów pozabudżetowych. Te ostatnie będą obowiązkowo umieszczane na rachunku resortu finansów, a nie - jak dotychczas - w sektorze bankowym, co generowało niepotrzebne koszty. Planowane są też zmiany w emeryturach mundurowych" - dodano.

CIR podaje, że pakiet deregulacyjny zawiera m.in. projekty, dzięki którym usunięte zostaną bariery związane z zakładaniem i prowadzeniem firmy, tj. zbędne zezwolenia i licencje. Dokumenty i informacje z Krajowego Rejestru Sądowego będą dostępne w Internecie, faktury elektroniczne, bez kosztownego podpisu elektronicznego, staną się takim samym dokumentem jak papierowe, a spółkę z o. o. będzie można zarejestrować przez Internet w ciągu zaledwie 24 godzin.(PAP)

jba/ ana/

d3rr65d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rr65d