Trwa ładowanie...
d1me1x4

Rząd uchwali łagodniejsze wersje zawetowanych reform

Rząd twierdzi, że chce uchwalić ustawy reformujące system ochrony zdrowia zawetowane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W rzeczywistości będą to ich łagodniejsze wersje - ocenia "Dziennik Gazeta Prawna".

d1me1x4
d1me1x4

W przygotowanym na wrzesień rządowym pakiecie reform zdrowotnych nie znajdzie się raczej propozycja obligatoryjnych przekształceń szpitali w spółki. To właśnie ona leżała u podstaw zawetowanej przez Lecha Kaczyńskiego ustawy.

Na takie rozwiązanie nie zgadza się żaden z uczestników tzw. białego stolika, który ma wypracować kompromisowe propozycje zmian w systemie ochrony zdrowia. Kluczowe jest tu stanowisko koalicyjnego PSL, który optuje za nieobowiązkowymi przekształceniami.

Oznacza to, że resort zdrowia musi znaleźć inny sposób, by zachęcić samorządy do przekształcania szpitali w spółki. Po pierwsze może uprościć procedury - dziś taka operacja trwa nawet kilka lat. Po drugie, może rozszerzyć działania rządowego programuj pomocy w spłacie przez samorządy szpitalnych długów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

d1me1x4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1me1x4