Trwa ładowanie...
d1ijhc0

Rząd w ciągu tygodnia przyjmie ramy strategiczne euro

28.09. Warszawa (PAP) - Rząd w ciągu tygodnia przyjmie plan o nazwie "Narodowe ramy strategiczne euro" - informuje "Dziennik". Dokument nie określi precyzyjnej daty przystąpienia...

Share
d1ijhc0

28.09. Warszawa (PAP) - Rząd w ciągu tygodnia przyjmie plan o nazwie "Narodowe ramy strategiczne euro" - informuje "Dziennik". Dokument nie określi precyzyjnej daty przystąpienia Polski do strefy euro, ale według informacji gazety, nieoficjalnie ministrowie myślą o 2015 roku.

"Dziennik" informuje, że Rada Ministrów w ciągu tygodnia przyjmie plan o nazwie "Narodowe ramy strategiczne euro".

"Na ich podstawie w ciągu pół roku, czyli najdalej do połowy 2011 r., powstanie jeszcze dokładniejszy dokument - narodowy plan wprowadzenia euro. Od tej pory będzie można w dowolnym momencie wcisnąć guzik i uruchomić całą machinę" - napisano w komentarzu.

d1ijhc0

Według informacji gazety rząd chce przyjąć wspólną walutę możliwie szybko, ale żadnej daty do dokumentów wpisywać nie zamierza.

"Ministrowie (...) nieoficjalnie przyznają, że myślą o 2015 r." - napisano.

Plan o nazwie "Narodowe ramy strategiczne euro" obejmuje zmiany ustaw i rozporządzeń dotyczących wymiany złotego na euro, zmiany w systemach informatycznych, wymiany monet i banknotów, a także stworzenia systemu monitorowania cen.

Gazeta poinformowała także, że resort finansów oszacował korzyści, jakie ma dać wprowadzenie euro w Polsce. Nasz PKB ma zyskać od 0,9 proc. w wariancie pesymistycznym, do 1,9 proc. w optymistycznym. (PAP)

mak/ pam/

d1ijhc0

Podziel się opinią

Share
d1ijhc0
d1ijhc0