Trwa ładowanie...
pomoc
21-06-2010 04:30

"Rzeczpospolita": Pomóc, ale nie z podatków

Polacy już nie chcą, by pomoc dla powodzian była finansowana z podatków, wynika z sondażu przeprowadzonego w połowie czerwca dla "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia, na grupie prawie tysiąca osób.

"Rzeczpospolita": Pomóc, ale nie z podatkówŹródło: Jupiterimages
d41zi6s
d41zi6s

To wynik znacznie różniący się od badania majowego, w którym 52 proc. ankietowanych uznało, że to państwo powinno płacić za szkody wyrządzone przez wielką wodę.

Odsetek zwolenników państwowej pomocy spadł aż o 14 pkt proc. (do 38 proc.). Za to mocno przybyło zwolenników finansowania strat powodziowych z obowiązkowych polis (obecnie są one dobrowolne). Taką odpowiedź w drugiej edycji badania wybrało 42 proc. respondentów. Równocześnie wzrósł odsetek niezdecydowanych - z 3 do 6 proc.

Badanie to jasno pokazuje, że mówiąc o państwowych pieniądzach, nie myślimy o tym, że pochodzą z naszej kieszeni. - Wyniki sondażu pokazują, jak niski jest poziom edukacji ekonomicznej Polaków, mówi Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu. - Państwo nie ma innych źródeł pieniędzy niż podatki lub podnoszenie zadłużenia, co oznacza, że podatki będą musiały wzrosnąć w przyszłości.

d41zi6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41zi6s

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj