Trwa ładowanie...
d3jntye

S&P podniósł rating długoterminowy mBanku do BBB+, perspektywa negatywna

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - S&P Global Ratings podwyższył rating długoterminowy mBanku do BBB+ z BBB w następstwie podniesienia ratingu Commerzbanku AG z BBB+ do A- i uznania, że mBank pozostaje istotną strategicznie spółką zależną Commerzbanku, podał mBank. Perspektywa jest negatywna. 

Share
d3jntye

"Tym samym rating długoterminowy mBanku został usunięty z listy obserwacyjnej z możliwością podwyższenia, na której znajdował się od 15 grudnia 2016 roku. Perspektywa ratingu długoterminowego mBanku po jego podwyższeniu jest negatywna, podobnie jak perspektywa ratingu długoterminowego Commerzbanku" - czytamy w komunikacie.

Wraz z podniesieniem ratingu mBanku, rating obligacji wyemitowanych przez mFinance France w ramach Programu Emisji Euroobligacji (EMTN) został również podwyższony przez agencję S&P do poziomu BBB+, podano także.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

(ISBnews)

d3jntye

Podziel się opinią

Share
d3jntye
d3jntye