Trwa ładowanie...
dr0atue
31-10-2016 17:38

S&P zdecydował się podtrzymać rating kredytowy PZU na poziomie A-

Warszawa, 31.10.2016 (ISBnews) - Agencja ratingowa S&P zdecydowała się podtrzymać rating kredytowy PZU na poziomie A-, czyli najwyższym możliwym poziomie dla polskiej spółki, podał PZU w komunikacie. 

dr0atue
dr0atue

?Po prawie rocznym okresie weryfikacji amerykańska agencja w komunikacie z 31października 2016 roku postanowiła podtrzymać dla PZU rating A-. Jest to ocena o jeden stopień powyżej ratingu Polski, zgodnie z zasadami S&P najwyższa możliwa ocena dla polskiej spółki. Analogicznie do oceny ratingowej długu dla Polski, perspektywa długoterminowa jest negatywna" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie agencja usunęła rating PZU z listy ?pod obserwacją", na której znajdował się od grudnia 2015 roku. Jest to wyraz szczególnej stabilizacji spółki, stwierdzono w informacji.

?Analitycy agencji w opublikowanym komunikacie podkreślają, że nowi członkowie zarządu to wysokiej klasy eksperci na rynku finansowym, którzy posiadają szerokie międzynarodowe doświadczenie, zdobyte we wiodących instytucjach finansowych. Co więcej, w opinii analityków działania podjęte w ostatnich miesiącach potwierdzają, że zarząd jest dobrze przygotowany do realizacji ogłoszonej strategii" - czytamy dalej.

S&P dokonuje oceny spółek Grupy PZU od lipca 2009 roku. Rating Polski dla zobowiązań w walutach obcych to BBB+/Negative/A-2, w walucie lokalnej A-/Negative/A- 2, podano również.

dr0atue

?Podtrzymanie oceny ratingowej przez agencję S&P na poziomie 'A-' potwierdza bardzo silną pozycję PZU. Co ważne, agencja dobrze oceniła zmiany w zarządzie PZU jak i podjęte w ostatnim czasie decyzje, tj. przyjętą strategię i politykę dywidendową. Dla utrzymania oceny istotna była pozytywna weryfikacja w ramach tzw. testu wrażliwości (stress test)" - powiedział prezes PZU Michał Krupiński, cytowany w komunikacie.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

dr0atue
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr0atue