Trwa ładowanie...

Są nowe podatki, nie ma nowych ulg. Co odliczymy od podatku w tym roku?

Niedługo pojawi się możliwość składania zeznań podatkowych. Rząd nie wykazał się hojnością w temacie ulg: pozostały niezmienione w stosunku do poprzedniego roku. Sprawdźmy, co obecnie można odliczyć od podatku.

W 2021 roku nie ma żadnych nowych ulg podatkowych.W 2021 roku nie ma żadnych nowych ulg podatkowych.Źródło: Shutterstock
dgwujo8
dgwujo8

Składanie zeznań podatkowych, w szczególności zaś korzystanie z ulg, wymaga zebrania dokumentów. O ich skompletowanie warto zadbać jak najwcześniej i nie czekać na ostatnią chwilę. Pamiętajmy – szybko złożone zeznanie to szybki zwrot nadpłaconego podatku.

W tym roku deklaracje mają się pojawić w połowie lutego. Urząd skarbowy ma 45 dni na zwrot podatku, jeśli rozliczaliśmy się przez internet, lub trzy miesiące, jeśli składaliśmy papierową deklarację.

Podatki w 2021 r. Niektórzy zaoszczędzą

Jak przypomina gazeta.pl w 2021 roku (to znaczy w rozliczeniu za 2020) nie pojawia się żadna nowa ulga podatkowa. Jednak w 2020 roku władze uruchomiły trzy nowe możliwości odliczenia kosztów z rozliczenia podatkowego.

dgwujo8

Pierwszy to "zerowy PIT dla młodych", czyli zwolnienie z podatku PIT dla osób poniżej 26. roku życia. Druga sprawa to ulga termomodernizacyjna dla osób robiących remont w sposób, który wpłynął na redukcję zużycia energii. Trzecia – stosunkowo mało znana – to możliwość odpisania darowizny na cele edukacji zawodowej. W ten sposób można odliczyć do 6 proc. osiągniętego dochodu.

W roku 2021 można będzie więc skorzystać z następujących ulg i odliczeń podatkowych:

- ulga dla młodych (poniżej 26. roku życia),

dgwujo8

- ulga termomodernizacyjna,

- odliczanie darowizny na cele edukacji zawodowej,

- ulga rehabilitacyjna,

- ulga dla krwiodawców,

- ulga na internet,

- ulga na dziecko,

- odliczenie składek zdrowotnych,

- odliczenie składek ZUS, zdrowotnych i emerytalnych,

- darowizny na cele szlachetne bądź cele kultu religijnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dgwujo8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgwujo8