Sąd nie stwierdził zmowy cenowej w przetargu na dostawę usług drukowania dla ZUS

Warszawa, 10.12.2014 (ISBnews) - Sąd Okręgowy w Warszawie w podtrzymał wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przeprowadzenia przetargu na zakup drukarek, oprogramowania i usług serwisowych dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Tym samym sąd odrzucił skargę  firmy Galaxy Systemy Informatyczne. Zamawiający, czyli ZUS, zarezerwował na ten przetarg 50 mln zł.

10.12.2014 | aktual.: 10.12.2014 13:53

W związku ze skargą tej firmy na przetarg na dostawę ok. 1,2 tys. drukarek i 2,1 tys. urządzeń wielofunkcyjnych wraz z 45-miesięcznym serwisem i wdrożeniem systemu zarządzania drukiem dla ZUS-u, Krajowa Izba Odwoławcza 4 września br. orzekła, że nie było zmowy cenowej między uczestnikami postępowania. Spółka Galaxy Systemy Informatyczne odwołała się od wyroku do kolejnej instancji. Sprawę rozpatrzył Sąd Okręgowy w Warszawie, który podtrzymał dziś wcześniejszy wyrok KIO.

Według sądu okręgowego, KIO słusznie w całości odrzuciła zarzut Galaxy dotyczący czynu nieuczciwej konkurencji w postaci złożenia przez wykonawców ofert w porozumieniu czy składaniu nieprawdziwych informacji. Wszystkie podniesione przez Galaxy argumenty zostały odrzucone przez KIO w sposób prawidłowy, uznał sąd.

Jednocześnie sąd orzekł, że firma Galaxy nie jest już stroną postępowania przetargowego, ze względu na liczne uchybienia formalne i merytoryczne w złożonej ofercie. W związku z wydaniem wyroku ustało zabezpieczenie nałożone 18 września 2014 r. Do dnia dzisiejszego wyroku ZUS nie mógł zakończyć postępowania przetargowego. Zdjęcie zabezpieczenia oznacza, że zamawiający może podpisać umowę z wykonawcą, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę.

Jak wskazywał wcześniej "Dziennik Gazeta Prawna", trzy pierwsze miejsca w przetargu zajęły: Arcus, Teneo Systems oraz Decsoft.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)