Trwa ładowanie...
d1s4jmg

Sąd oddalił apelację Kopeksu ws. sporu z Famurem (opis)

08.11. Warszawa (PAP) - Sąd Apelacyjny w Katowicach oddalił apelację Kopeksu ws. sporu z Famurem. Na mocy tej decyzji Kopex musi zapłacić Famurowi 40,3 mln zł wraz z odsetkami od...

Share
d1s4jmg

08.11. Warszawa (PAP) - Sąd Apelacyjny w Katowicach oddalił apelację Kopeksu ws. sporu z Famurem. Na mocy tej decyzji Kopex musi zapłacić Famurowi 40,3 mln zł wraz z odsetkami od dnia 13 listopada 2009 r. - podał Famur w komunikacie. Z kolei Kopex poinformował w komunikacie, że nie wyklucza wniesienia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego.

Kopex nie wyklucza wniesienia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego.

"Wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach jest prawomocny i wykonalny, lecz służy względem niego prawo wniesienia skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Emitent po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku Sądu II instancji podejmie decyzję odnośnie skorzystania z tego prawa" - poinformował Kopex w komunikacie.

d1s4jmg

Kopex dodał, że rozstrzygnięcie Sądu Apelacyjnego nie wpłynie na jego działalność. Spółka przypomniała również o utworzeniu rezerwy na zobowiązania przedmiotowe wobec Famuru, która została rozpoznana w wynikach z I kw. 2012 r.

Według Famuru, Kopex i jego spółka zależna nie wywiązali się z zawartych umów o współpracy, co uzasadnia dochodzenie zastrzeżonej umową kary umownej oraz szkody poniesionej przez Fazos w związku z brakiem realizacji kontraktu na rzecz odbiorcy chińskiego.

Pod koniec 2009 roku Famur złożył w tej sprawie trzy pozwy przeciwko Kopeksowi. Łączna wartość roszczeń dochodzonych przez Famur i jego spółkę zależną Fazos wynosiła 114,3 mln zł.

W kwietniu 2012 roku Sąd Okręgowy w Katowicach nakazał Kopeksowi zapłacenie Famurowi 40,3 mln zł wraz z odsetkami. Pozostałe sprawy są wciąż przedmiotem postępowania sądowego.(PAP)

kam/ asa/

d1s4jmg

Podziel się opinią

Share
d1s4jmg
d1s4jmg