Trwa ładowanie...
du8xm96
du8xm96

Sąd oddalił zażalenie firmy Długie Rozmowy o zabezpieczeniu dla TPSA na 40,8 mln zł

05.06. Warszawa (PAP) - Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił 1 czerwca 2012 roku zażalenie spółki Długie Rozmowy na postanowienie o zabezpieczeniu roszczeń Telekomunikacji Polskiej...
Share
du8xm96

05.06. Warszawa (PAP) - Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił 1 czerwca 2012 roku zażalenie spółki Długie Rozmowy na postanowienie o zabezpieczeniu roszczeń Telekomunikacji Polskiej na łączną kwotę 40,8 mln zł - poinformowała TP SA w komunikacie prasowym. Uzyskane przez TP zabezpieczenie na majątku Długich Rozmów jest prawomocne.

"Zabezpieczenie polega na zajęciu składników majątkowych spółki Długie Rozmowy oraz wszystkich rachunków bankowych tej spółki. Od 13 lutego 2012 roku, a więc od chwili jego wydania zabezpieczenie jest wykonalne, a komornik sądowy podjął już na jego podstawie stosowne czynności celem wyegzekwowania postanowienia o zabezpieczeniu" - podała TP.

"Od 1 czerwca 2012 roku postanowienie o zabezpieczeniu na łączną kwotę 40.845.076 zł jest prawomocne" - podano.

du8xm96

Zdaniem TP oznacza to, że Sąd Apelacyjny w Warszawie podzielił pogląd sądu pierwszej instancji, że roszczenia TP przeciwko Długim Rozmowom są uprawdopodobnione.

Jednocześnie w związku z tym, iż Długie Rozmowy nie posiadają środków na pokrycie roszczeń dochodzonych przez TP, TP wystąpiła w kwietniu 2012 roku z powództwem przeciwko MNI Telecom zapłatę kwoty ponad 55 mln zł, gdyż zdaniem TP spółka MNI Telecom jest odpowiedzialna za zobowiązania wobec TP.

W lutym TP informowała, że na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie o zabezpieczeniu roszczeń TPSA na kwotę 40,8 mln zł, zostały wszczęte czynności egzekucyjne wobec spółki Długie Rozmowy, należącej do grupy kapitałowej MNI.(PAP)

bas/ ana/

du8xm96

Podziel się opinią

Share
du8xm96
du8xm96