Trwa ładowanie...
dqib7hn

Sąd postanowił o upadłości Galerii Centrum obejmującej likwidację majątku

18.9.Warszawa (PAP) - Krakowski sąd rejonowy zmienił postanowienie o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu Galerii Centrum, spółki zależnej Vistuli na postanowienie o...

Share
dqib7hn

18.9.Warszawa (PAP) - Krakowski sąd rejonowy zmienił postanowienie o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu Galerii Centrum, spółki zależnej Vistuli na postanowienie o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację jej majątku - poinformowała Vistula w komunikacie.

"18 września 2009 r. Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, Wydział VIII Gospodarczy (...) wydał w odniesieniu do Galerii Centrum Sp. z o.o. w upadłości układowej postanowienie o zmianie postanowienia o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu na postanowienie o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację majątku dłużnika" - napisano w komunikacie.

Według sądu okoliczności uzasadniające postępowanie likwidacyjne ujawniły się po wydaniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu.

dqib7hn

"Jako podstawę wydanego postanowienia podano w szczególności utratę płynności finansowej, rosnącą sumę zadłużenia, brak porozumienia z głównym wierzycielem co do dalszego finansowania spółki oraz niepewność co do długoterminowych najmów dla podstawowych placówek handlowych" - napisano w komunikacie.

Galeria Centrum, na skutek zaprzestania wykonywania wymagalnych zobowiązań, złożyła pod koniec marca wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu z wierzycielami.(PAP)

gor/

dqib7hn

Podziel się opinią

Share
dqib7hn
dqib7hn