Trwa ładowanie...
d3n3071

Saldo napływu i umorzeń środków do TFI wyniosło w XI plus 2,2 mld zł - Analizy Online

...

Share
d3n3071

13.12. Warszawa (PAP) - Saldo napływu i umorzeń środków do funduszy inwestycyjnych wyniosło w listopadzie plus 2,2 mld zł - wynika z raportu Analiz Online.

"W listopadzie, po raz ósmy w tym roku, mieliśmy do czynienia z nadwyżką wpłat nad wypłatami do funduszy inwestycyjnych. (...) To głównie zasługa wniesienia środków do kilku funduszy dedykowanych wybranym inwestorom, które pozyskały 1,4 mld zł" - napisano w raporcie.

"Również fundusze detaliczne cieszyły się powodzeniem wśród klientów, drugi miesiąc z rzędu notując przewagę nabyć nad umorzeniami. W listopadzie ich bilans sprzedaży wyniósł plus 0,8 mld zł, w porównaniu do plus 0,2 mld zł pozyskanych w październiku" - dodano.

d3n3071

Dodatnie saldo funduszy skierowanych do szerokiego grona odbiorców zostało osiągnięte dzięki znacznym napływom do funduszy dłużnych, które w listopadzie sięgnęły 1 mld zł. Tym samym bilans ich sprzedaży od początku roku przekroczył plus 6,6 mld zł.

Po pięciu miesiącach odpływu środków, dodatni bilans odnotowały też fundusze gotówkowe i pieniężne. W listopadzie klienci wpłacili do nich blisko 0,1 mld zł nowego kapitału. Fundusze absolutnej stopy zwrotu i sekurytyzacyjne dla klientów detalicznych także odnotowały dodatnie saldo.

Odwrotna sytuacja panuje w przypadku funduszy ochrony kapitału, które wykazały największy odpływ środków.

"W minionym miesiącu (bilans sprzedaży - PAP) wyniósł blisko minus 170 mln zł, co przede wszystkim było wynikiem zakończenia działalności przez fundusz KBC Index Światowych Nieruchomości FIZ" - napisano w raporcie.

Środki wypłacano także z funduszy mieszanych, z których ubyły 153 mln zł.

Analizy Online podały, że od początku 2012 roku klienci wpłacili do funduszy inwestycyjnych netto około 15 mld zł. Saldo wpłat i wypłat do funduszy dedykowanych wyniosło plus 14 mld zł, a do funduszy detalicznych plus 0,8 mld zł.(PAP)

mto/ ana/

d3n3071

Podziel się opinią

Share
d3n3071
d3n3071