Trwa ładowanie...
d29b2rz

Sanofi-Aventis zapłaci Biotonowi 28 mln euro za 38 proc. Bioton Wostok

23.10.Warszawa (PAP) - Bioton, który wraz z Siergiejem W. Dokuczajewem zawarł z francuską Sanofi-Aventis Europe umowę sprzedaży łącznie 74 proc. udziałów w Bioton Wostok,...

Share
d29b2rz

23.10.Warszawa (PAP) - Bioton, który wraz z Siergiejem W. Dokuczajewem zawarł z francuską Sanofi-Aventis Europe umowę sprzedaży łącznie 74 proc. udziałów w Bioton Wostok, doprecyzował, że kwota 28 mln euro przypadnie tylko grupie Biotonu za 38 proc. jego udziałów. Spółka nie podała ile otrzyma Dokuczajew.

"W związku z pytaniami, które Bioton otrzymał ze strony inwestorów, analityków i dziennikarzy, zarząd spółki pragnie wyjaśnić, że kwota 28 mln EUR wymieniona w raporcie bieżącym nr 80/2009 z dnia 23.10.2009 r., dotyczącym sprzedaży akcji Bioton Wostok ZAO, jest kwotą dotyczącą wyłącznie transakcji pomiędzy Sanofi-Aventis Europe a Spółką i jej jednostką zależną - Bioton Trade i w całości przypada Spółce i Bioton Trade" - podał Bioton.

"Dodatkowo Spółka oczekuje wpływów z tytułu rozliczenia kapitału obrotowego Bioton Wostok w związku z zamknięciem transakcji na poziomie 1,5-2,5 mln USD" - podano.

Wcześniej w piątek Bioton podał, że wraz ze spółką zależną Bioton Trade zawarł z Sanofi-Aventis Europe umowę sprzedaży akcji Bioton Wostok ZAO i że stroną umowy, jako sprzedający, jest też Siergiej W. Dokuczajew, który ma 36 proc. kapitału Bioton Wostok. Bioton podał, że "wartość umowy wynosi 28 mln euro".(PAP)

bas/ ana/

d29b2rz

Podziel się opinią

Share
d29b2rz
d29b2rz