Trwa ładowanie...
d3sb7i4

Sare liczy, że jeszcze we wrześniu jego prospekt trafi do KNF

Warszawa, 03.09.2015 (ISBnews) - Sare liczy, że jeszcze we wrześniu jego prospekt trafi do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował ISBnews prezes Tomasz Pruszczyński.

Share
d3sb7i4

"Wraz z naszymi doradcami prowadzimy intensywne prace nad prospektem emisyjnym. Liczę na to, że jeszcze we wrześniu zakończymy te prace, a prospekt zostanie złożony do weryfikacji przez KNF"- powiedział ISBnews Pruszczyński.

Przychody Sare w I półroczu wzrosły o 62% r/r do 19,29 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł w tym czasie o 115% r/r do 3,3 mln zł, a zysk netto o 134% r/r do 2,11 mln zł.

"Wyniki I półrocza 2015 pokazują, że jesteśmy w stanie utrzymywać wysoką dynamikę wzrostu. To kolejny kwartał z rzędu kiedy notujemy bardzo mocny wzrost przychodów i zysków. Co szczególnie ważne, rośnie rentowność naszej działalności. Warto podkreślić, że znacząco wyprzedzamy wzrost rynku. Według raportów analityków (badanie AdEx, zrealizowane przez PwC na zlecenie Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska), wydatki na reklamę online rosną w tempie 7,2% rocznie. To oznacza, że zwiększamy udział w tym szybko rosnącym rynku" - ocenił prezes Sare.

d3sb7i4

Podkreślił, że zarówno niedawno powstały Salelifter, jak i filary naszego Grupy: INIS i mr Target, wraz ze spółką matką zanotowały wysokie wzrosty.
"Wyniki I półrocza potwierdzają duży potencjał rozwoju spółki i słuszność przyjętej strategii. To szczególnie ważne w związku z naszymi planami przeniesienia notowań na rynek główny giełdy" - podsumował Pruszczyński.

W II połowie sierpnia akcjonariusze Sare zdecydowali o emisji do 543,48 tys. akcji serii C i ubieganiu o dopuszczenie akcji serii A, B i C oraz praw do akcji serii C Spółki do obrotu na GPW.
W marcu prezes Tomasz Pruszczyński poinformował ISBnews, że Sare może przejść na rynek główny GPW z NewConnect w IV kw. bieżącego roku.

Podstawowy obszar działalności Sare to technologie informatyczne wspierające sprzedaż. Wokół tej bazy firma zbudowała kompleksową ofertę usług, a każdemu elementowi tej oferty jest przypisana odrębna spółka z grupy kapitałowej. Grupa jest notowana na NewConnect.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d3sb7i4

Podziel się opinią

Share
d3sb7i4
d3sb7i4