Trwa ładowanie...
d1w9tq5
16-03-2017 18:09

Saturn TFI przejęło od Altus TFI zarządzanie funduszem GetBack WNS FIZ

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Saturn Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych przejęło od Altus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych zarządzanie funduszem inwestycyjnym zamkniętym o nazwie GetBack Windykacji Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, podało Altus TFI.

d1w9tq5
d1w9tq5

" (...) 16 marca 2017 r. weszła w życie zmiana § 2 statutu Funduszu Getback Windykacji Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zgodnie z którą towarzystwem zarządzającym Funduszem jest Saturn TFI. Tym samym spełnione zostały przesłanki określone w umowie o przejęcie zarządzania funduszem zawartej pomiędzy Altus TFI a Saturn Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie oraz zaistniał skutek w postaci przejęcia zarządzania funduszem" - podał Altus w komunikacie.

W styczniu ub. roku Altus TFI zawarło umowę z Saturn TFI, której przedmiotem było przejęcie przez Saturn TFI zarządzania GetBack WNS FIZ. Podano wówczas, że umowa wejdzie w życie, jeśli do 30 czerwca 2017 r. Altus TFI dokona zmiany statutu Funduszu poprzez wskazanie Saturn TFI jako towarzystwa zarządzającego Funduszem, zaś Saturn TFI uzyska informację o braku zastrzeżeń prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów do przejęcia zarządzania Funduszem.

Altus TFI S.A. jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

d1w9tq5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9tq5