Trwa ładowanie...
d40vbn7
d40vbn7
prywatyzacja

Schmid: mamy gotową koncepcję prywatyzacji spółek przetwórczych

Gotowa jest koncepcja prywatyzacji zakładów z sektora spożywczego, w których udział ma Skarb Państwa - poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister skarbu Joanna Schmid.
Share
d40vbn7

Stanisław Kalemba (PSL) pytał o przygotowanie rozwiązań prawnych tak, by udziały w prywatyzowanych zakładach przetwórczych mogły być nabyte w pierwszej kolejności przez rolników, grupy producenckie czy spółdzielnie rolnicze.

_ Koncepcja generalnie jest przygotowana, będzie ona najprawdopodobniej w czerwcu omawiana bardzo szczegółowo na kolegium w ministerstwie skarbu _ - powiedziała Schmid. Dodała, że ważne jest, by ona była zgodna z procedurami obowiązującymi w UE.

Schmid poinformowała, że w pierwszej kolejności resort skarbu chce zrobić pilotażowy program dla jednej ze spółek - Wielkopolskiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Tulcach. Wyjaśniła, że Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej przygotował ankietę, na podstawie której mają być uzyskane odpowiedzi na pytania - ilu rolników jest zainteresowanych prywatyzacją tej spółki i jakie kwoty mogą zapłacić za udziały.

Według wiceminister, jeżeli koncepcja prywatyzacyjna będzie przygotowana zgodnie z unijnymi wymogami i rząd wyda zgodę na taki tryb jej przeprowadzania, to nie ma potrzeby zmian legislacyjnych w obowiązujących przepisach.

d40vbn7

Podziel się opinią

Share
d40vbn7
d40vbn7