Trwa ładowanie...
d4dcu6x

Segro powiększy pow. magazynową w Polsce o 100 tys. m2 w 2016 r.

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Segro planuje w tym roku powiększyć powierzchnię magazynową w Polsce o około 100 tys. m2, podała spółka.

Share
d4dcu6x

"Powiększymy powierzchnię magazynową, natomiast nie planujemy otwarć w nowych lokalizacjach. W Europie Centralnej, na terenie Polski i Czech dostarczamy 1,2 mln m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej, portfel Segro w Polsce stanowi ponad 10% rynku, dzięki czemu jesteśmy drugim co do wielkości graczem, mającym istotny wpływ na kierunki i dynamikę rozwoju całego sektora nieruchomości" - powiedziała dyrektor Segro na Europę Centralną Magdalena Szulc, podczas spotkania prasowego.

"Jednym z głównych założeń strategicznych naszej firmy jest wybór lokalizacji, która zagwarantuje naszym klientom najbardziej efektywną komunikację na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. Nasze obiekty znajdują się zawsze w obrębie lub bliskiej okolicy strategicznych ośrodków miejskich, takich jak: Gdańsk, Gliwice, Łódź, Poznań, Stryków, Tychy, Warszawa, Wrocław oraz Praga. Tym samym umożliwiamy naszym klientom wygodny dostęp do najbardziej rozwojowych rynków" - dodała Szulc.

Z nieruchomości Segro w Europie Centralnej korzysta 160 klientów, głównie firmy z sektorów: logistycznego, handlowego, motoryzacyjnego, oraz farmaceutycznego.

"W kolejnych latach spodziewamy się dalszego wzrostu popytu na nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne. Korzystne położenie geograficzne oraz rozwój infrastruktury drogowej zachęcają firmy do inwestycji na polskim rynku. Obecnie Polska znajduje się dopiero na dziewiątym miejscu w Europie pod względem podaży powierzchni, istnieje więc w tym obszarze ogromny potencjał do rozwoju. Co więcej, w porównaniu do krajów takich jak Wielka Brytania czy Niemcy, polski rynek oferuje znacznie niższe koszty pracy, zapewniając jednocześnie dostęp do wykwalifikowanych pracowników" - powiedziała Szulc.

d4dcu6x

"Pod koniec 2015 roku całkowita podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej w Polsce wynosiła niecałe 10 mln m2. Dla porównania, w Niemczech firmy mają do dyspozycji ponad 80 mln m2, co oznacza, że polski rynek ma wciąż bardzo duży potencjał i na pewno będzie z niego korzystał. Takie plany na kolejne lata ma także Segro" - podkreśliła dyrektor.
W tym roku Segro obchodzi jubileusz dziesięciolecia obecności na rynku Europy Centralnej. W tym czasie powstało 15 parków usytuowanych w 9 kluczowych lokalizacjach Polski oraz Czech.

Segro jest właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Spółka jest właścicielem lub zarządcą portfela nieruchomości obejmującego 6 mln m2 o wartości 6,8 mld funtów.

(ISBnews)

d4dcu6x

Podziel się opinią

Share
d4dcu6x
d4dcu6x