Trwa ładowanie...
oc
14-12-2012 18:05

Sejm poparł poprawki Senatu do noweli ustawy ubezpieczeniowej

Posłowie poparli podczas piątkowego głosowania senackie poprawki do nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej. Przewiduje ona m.in. zakaz różnicowania składek w zależności od tego, czy kobieta jest np. w ciąży i czy ma dzieci.

Sejm poparł poprawki Senatu do noweli ustawy ubezpieczeniowejŹródło: Jupiterimages
d3to5dd
d3to5dd

Za poprawkami opowiedzieli się wszyscy biorący udział w głosowaniu posłowie.

Nowelizacja ustawy o działalności ubezpieczeniowej jest konsekwencją wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z marca 2011 r., który zakazuje stosowania kryterium płci jako czynnika mającego wpływ na ocenę ryzyka osoby ubezpieczonej.

Podczas czwartkowego sprawozdania sejmowej komisji finansów poseł Andrzej Orzechowski (PO) powiedział, że komisja pozytywnie zaopiniowała dwie poprawki Senatu.

Pierwsza z nich przywraca wykreślony przez Sejm art. 18b, który mówi, że zakazane jest różnicowanie składek ubezpieczeniowych ze względu na ciążę i macierzyństwo. Druga przesuwa termin wejścia w życie zmian. Zamiast 21 grudnia 2012 r. nowelizacja zaczęłaby obowiązywać po upływie 14 dni od ogłoszenia.

d3to5dd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3to5dd

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj