Trwa ładowanie...
d4eocsn
20-10-2016 09:57

Sejm przesłał projekt ustawy okołobudżetowej do dalszych prac w komisji

Warszawa, 20.10.2016 (ISBnews) - Sejm odrzucił wniosek o odrzucenie w I czytaniu tzw. ustawy okołobudżetowej, czyli ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2017 r. i tym samym skierował ten projekt to dalszych prac w sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

d4eocsn
d4eocsn

Za wnioskiem o odrzucenie ustawy okołobudżetowej w I czytaniu głosowało 198 posłów, 231 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

"Sejm wniosek odrzucił, a tym samym skierował projekt ustawy do Komisji Finansów Publicznych w celu rozpatrzenia" - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2017 r. jest uzupełnieniem projektu budżetu na 2017 r. i zapewnia jego prawidłową realizację.

"Propozycje zmian wynikają z zapisów projektu budżetu. W zakresie świadczeń w sektorze finansów publicznych rząd proponuje utrzymanie na dotychczasowym poziomie podstaw naliczania odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla emerytów i rencistów - byłych żołnierzy oraz funkcjonariuszy innych służb mundurowych. Analogiczne rozwiązania mają też objąć pracowników uczelni publicznych oraz nauczycieli. W zakresie dotyczącym Funduszu Pracy rząd przeznaczył 1 mld 32 mln zł na staże i szkolenia lekarzy, dentystów, pielęgniarek i położnych. Projekt przewiduje ponadto umorzenie pożyczek udzielonych z budżetu państwa Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych, których termin spłaty przypada 31 marca 2017 r. Rząd podkreśla, że nie wpłynie to na wynik sektora finansów publicznych oraz na dług publiczny" - przypomniano w sprawozdaniu z I czytania projektu na stronie sejmowej.

W projekcie znalazło się też postanowienie, że polska składka członkowska w Konwencji Europejskiej Agencji Kosmicznej zostanie sfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(ISBnews)

d4eocsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eocsn