Trwa ładowanie...
d2q1gp9

Sejmowe komisje za projektem zmian w tzw ustawie medialnej (krótka)

Sejmowe komisje kultury oraz skarbu państwa opowiedziały się w środę za projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który zakłada m.in. wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków władz Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Komisje rekomendują kilka poprawek.
Share
d2q1gp9

Na wspólnym posiedzeniu dwóch sejmowych komisji projekt wraz z poprawkami poparło 27 posłów, przeciw 24, wstrzymało się 4.

Wśród poprawek rekomendowanych przez komisję znalazła się propozycja PiS, która wykreśla wymóg posiadania obywatelstwa polskiego przez członkowie zarządów TVP i PR. Poparcia nie uzyskały poprawki zgłaszane do projektu przez opozycję - m.in. posłów PO i Nowoczesnej.

Projekt nowelizacji oprócz wygaśnięcia mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia z chwilą wejścia w życie zmian, zakłada m.in. zmniejszenie liczebności rad nadzorczych spółek medialnych, a także powoływanie ich nowych organów przez ministra skarbu państwa "do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych".

d2q1gp9

Podziel się opinią

Share
d2q1gp9
d2q1gp9