Trwa ładowanie...
d1xr1w2

Selvita liczy na pozykanie kolejnego dużego dofinansowania z UE

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - Selvita liczy na pozyskanie dużego finansowania w ramach nowego programu unijnego na działalność badawczą, poinformował wiceprezes spółki Bogusław Sieczkowski.

Share
d1xr1w2

"Jesteśmy na krótkiej liście do otrzymania dotacji, ale informujemy o nich szczegółowo dopiero po otrzymaniu. Jest to duża kwota i raczej nie nastąpi podpisanie umowy w tym roku, może jedynie zostanie ogłoszona" - powiedział Sieczkowski podczas konferencji prasowej.

Obecny poziom zakontraktowania Selvity na poziomie 53,2 mln zł na cały 2015 rok nie uwzględnia prawie 5 mln zł przychodów z dotacji, które w wyniku aktywowania dwóch najbardziej zaawansowanych projektach nie zostaną wykazane w tegorocznych przychodach.

Sieczkowski dodał, że backlog na 2016 rok nie został jeszcze przez spółkę podliczony. "Należy jednak zauważyć, że większość zawieranych przez nas umów ma charakter wieloletni, więc ten backlog na kolejny rok jest z pewnością obiecujący" - dodał Sieczkowski.

W przyszłym roku spółka planuje rozpoczęcie badań klinicznych związków SEL24 i SEL120. "Jeden z tych projektów chcielibyśmy skomercjalizować sami, a drugi z partnerem. Liczymy również na nominację kandydatów klinicznych w projektach z H3 Biomedicine i Merck. Oczekujemy także, że nastąpi wzrost przychodów z usług na poziomie minimum 30% rocznie i osiągnięcia dwucyfrowej rentowności" - prognozuje wiceprezes.
Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d1xr1w2

Podziel się opinią

Share
d1xr1w2
d1xr1w2