Trwa ładowanie...
d4dcu6x

Selvita ma drugą umowę z Merck dotyczącą rozwoju i komercjalizacji cząsteczek

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - Selvita zawarła umowę z Merck KGaA (Niemcy), której przedmiotem jest rozwój i komercjalizacja cząsteczek terapeutycznych w obszarze onkologii, podała spółka. Łączna kwota płatności dla Selvity w przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji leku przez Merck i zrealizowania wszystkich możliwych kamieni milowych wyniesie maksymalnie 16,5 mln euro (70,43 mln zł).

Share
d4dcu6x

"W ramach umowy Merck będzie prowadził rozwój związków, zaś spółka będzie otrzymywała z góry określone płatności za osiągnięcie kolejnych kamieni milowych. Maksymalna kwota przychodów z tytułu kamieni milowych dla spółki w trakcie pierwszych pięciu lat obowiązywania umowy wynosi 1 850 000 euro (7 896 540 zł) [...]. W przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji leku przez Merck i zrealizowania wszystkich możliwych w umowie kamieni milowych, łączna kwota płatności dla spółki wyniesie 16 500 000 euro (70 428 600 zł). Spółka pragnie podkreślić, że powyższe kwoty są maksymalnymi kwotami możliwymi do uzyskania (tzw. bio-dollar value) natomiast realnie otrzymane przez spółkę przychody zależeć będą od postępu badań przedklinicznych i klinicznych oraz poziomu przychodów ze sprzedaży osiąganych przez Merck z tytułu komercjalizacji związków" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo spółka otrzyma od Merck płatność w kwocie 200 000 euro (853 680 zł) w I kwartale 2016 r., podano również.

Przedmiotem umowy jest rozwój i komercjalizacja cząsteczek terapeutycznych w obszarze onkologii "skierowanych na wybrany przez strony umowy jeden cel białkowy, opracowany przez spółkę w latach 2013-2015 w ramach platformy metabolizmu nowotworów". "Jest to druga umowa rozwoju i komercjalizacji cząsteczek będąca rezultatem ww. platformy i dotyczy ona odrębnego celu białkowego" - wyjaśniono.

O pierwszej umowie spółka informowała 22 grudnia ub.r. Podała wtedy, że zawarła umowę z Merck KGaA, której przedmiotem jest rozwój i komercjalizacja cząsteczek terapeutycznych w obszarze onkologii, skierowanych na wybrany przez strony umowy jeden cel białkowy, opracowany przez spółkę w latach 2013-2015 w ramach platformy metabolizmu nowotworów. Łączna kwota płatności dla Selvity w przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji leku przez Merck i zrealizowania wszystkich możliwych kamieni milowych miała wynieść maksymalnie 16,5 mln euro (69,98 mln zł) począwszy od roku 2016.

d4dcu6x

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d4dcu6x

Podziel się opinią

Share
d4dcu6x
d4dcu6x