Trwa ładowanie...
d2vqe0k
02-11-2015 09:33

Selvita ma umowę z Merck na prace badawczo-rozwojowe wartości 18,8 mln zł

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - Selvita zawarła z Merck KGaA 3-letnią umowę na prace badawczo-rozwojowe mające na celu walidację i wykorzystanie nowych koncepcji terapeutycznych w obszarze onkologii, podała spółka. Firma szacuje przychody z umowy na ok. 4,41 mln euro (ok. 18,81 mln zł).

d2vqe0k

Celem współpracy firm jest dostarczenie pierwszych w swojej klasie (tzw. first-in-class) związków małocząsteczkowych o potencjale terapeutycznym w licznych wskazaniach onkologicznych.

Umowa została zawarta na trzy lata i obejmuje etapy walidacji wybranych targetów onkologicznych związanych z metabolizmem komórek nowotworowych oraz identyfikacji i charakteryzacji małych cząsteczek o potencjale terapeutycznym, po których Merck będzie samodzielnie kontynuował rozwój związków. Merck uzyska wyłączną licencję do wspólnie wypracowanej własności intelektualnej, w szczególności do patentów na cząsteczki o potencjale terapeutycznym.

Przewidywana kwota przychodów z tytułu finansowania przez Merck prac badawczo-rozwojowych Selvity wynikających z umowy wynosi 4 410 000 euro (ok. 18 809 532 zł). W przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji leku przez Merck, Selvita będzie również uprawniona do otrzymywania przyszłych, potencjalnych płatności z kamieni milowych oraz tantiem.

"Jesteśmy zachwyceni perspektywą nowej współpracy oraz kontynuacją owocnej relacji z Selvitą. Opieramy ją na dotychczasowych pozytywnych doświadczeniach oraz wspólnym wysiłku włożonym w projekt w minionych dwóch latach. Dokonujemy znaczącego postępu w badaniach nad metabolizmem komórek nowotworowych, co motywuje nas do skupienia się na naszej misji stworzenia innowacyjnych leków onkologicznych, które dadzą pacjentom szerokie możliwości terapeutyczne w walce z chorobą nowotworową" - powiedział dyrektor Translacyjnej Platformy Badań Onkologicznych w Merck Andree Blaukat, , cytowany w komunikacie.

d2vqe0k

"Wspólny projekt Merck i Selvity jest doskonałym przykładem współpracy, w której obie strony swoją wiedzą i zaangażowaniem przyczyniają się do identyfikacji i rozwoju nowych celów terapeutycznych. Dzięki temu rozwijamy nowe związki z nadzieją wprowadzenia ich w fazę badań klinicznych" - dodał dyrektor ds. naukowych Selvity Krzysztof Brzózka.

Merck jest firmą naukową oraz technologiczną działającą w branży ochrony zdrowia, life science oraz innowacyjnych technologicznie surowców w 66 państwach. W 2014 roku sprzedaż firmy wyniosła 11,3 mld euro.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

(ISBnews)

d2vqe0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqe0k