Trwa ładowanie...
d17tljy

Senat zaakceptował ustawę o lasach (krótka)

Senat zaakceptował w czwartek nowelizację ustawy o lasach. Przepadł wniosek PiS o odrzucenie ustawy.

Share
d17tljy

Za ustawą wraz z kilkoma niewielkimi poprawkami głosowało 48 senatorów, 31 było przeciw, jeden się wstrzymał. Wcześniej wniosek senatorów PiS o odrzucenie ustawy w całości poparło 33 senatorów, 43 było przeciw, jeden się wstrzymał.

Choć nowela jest autorstwa posłów PO, jej przyjęcie w Senacie nie było przesądzone.

W środę głosowanie przeciw tej ustawie dopuszczał w rozmowie z PAP szef senackiej komisji budżetu i finansów Kazimierz Kleina (PO). Mówił, że "ta ustawa nie wnosi praktycznie niczego nowego" i zapowiadał pracę nad "całkiem nową ustawą". Podobne stanowisko mieli zajmować też inni senatorowie PO. Było więc prawdopodobne, że izba odrzuci ustawę.

d17tljy

Nowela ustawy o lasach ma zabezpieczać lasy należące do Skarbu Państwa przed prywatyzacją. Dopuszcza możliwość sprzedaży lasów, ale tylko w celu realizacji inwestycji publicznych, np. dróg, bądź prowadzenia zrównoważonej polityki leśnej.

Wprowadzenie ustawowego zapisu gwarantującego zakaz prywatyzacji lasów zapowiadała w pod koniec sierpnia premier Ewa Kopacz. Była to odpowiedź na zarzuty PiS, że rząd i PO chcą prywatyzować lasy.

d17tljy

Podziel się opinią

Share
d17tljy
d17tljy