Trwa ładowanie...
d2gh2jv

Seniorze! W tych sklepach w godzinach 10:00-12:00 dostaniesz rabat

Od czwartku w godzinach 10:00-12:00 do sklepów na zakupy mogą przychodzić tylko seniorzy. Popularne sieci sklepów obawiają się pustych alejek, stąd przygotowały dla emerytów specjalne promocje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seniorze! W tych sklepach w godzinach 10:00-12:00 dostaniesz rabat
d2gh2jv

Od czwartku zaczynają obowiązywać godziny dla seniorów, a to oznacza, że sklepy, placówki pocztowe czy apteki od 10:00 do 12:00 są otwarte tylko dla najstarszych.

Po wiosennym doświadczeniach z "godzinami dla seniorów" właściciele sklepów nie podchodzą zbyt entuzjastycznie do ponownego wdrożenia pomysłu.

- Prawda jest taka, że w tym czasie w sklepach są pojedyncze osoby starsze, kupujące zazwyczaj po kilka produktów. Większość i tak kupuje przez cały dzień - mówi money.pl Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

d2gh2jv

Gdzie seniorzy kupią taniej?

Właściciele sklepów nie chcą być stratni i próbują jednak kusić seniorów, by ci w wyznaczonych godzinach przychodzili do sklepów.

Kiedy koniec kryzysu w Polsce? "Powinniśmy być dobrej myśli"

Jako pierwsza do seniorów "mrugnęła" Biedronka. W sklepie najstarsi zapłacą za wybrane produkty nawet do 30 proc. mniej.

d2gh2jv

Jest jednak pewien warunek. Klient musi posiadać kartę "Moja Biedronka". Tylko wtedy rabat zostanie naliczony przy kasie.

Specjalne promocje seniorzy znajdą także w Lidlu, trzeba jednak korzystać z aplikacji "Lidl Plus". Tam będzie można znaleźć specjalne kupony, z którymi emeryci zapłacą 50 proc. mniej za środki do dezynfekcji i higieny oraz połowę ceny za kiełbasę głogowską. Rabat obowiązuje tylko w czwartek, 15 października.

A co z drogeriami? Przeceny dla seniorów przygotował iRossmann. Tutaj emeryci dostaną 10 proc. zniżki na wszystkie produkty z wyjątkiem parafarmaceutyków, alkoholu oraz mleka początkowego. Promocja obowiązuje do 31 października.

Warto przypomnieć, że wspomniane rabaty tyczą się tylko osób powyżej 60. roku życia, którzy wybiorą się do sklepu na zakupy między 10:00 a 12:00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gh2jv

Podziel się opinią

Share
d2gh2jv
d2gh2jv