Trwa ładowanie...
d2bu35c

Serinus Energy będzie współpracować z Dutco Energy przy projektach w Tunezji

19.07. Warszawa (PAP) - Serinus Energy (dawny KOV) pozyskał partnera, spółkę Dutco Energy do realizacji nowych projektów na terenie swoich koncesji w Tunezji - podał Serinus w...

Share
d2bu35c

19.07. Warszawa (PAP) - Serinus Energy (dawny KOV) pozyskał partnera, spółkę Dutco Energy do realizacji nowych projektów na terenie swoich koncesji w Tunezji - podał Serinus w komunikacie.

Współpraca obejmować będzie prace związane z poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej oraz gazu ziemnego w Tunezji.

Dodatkowo, Serinus udostępnił Dutco Energy opcję nabycia udziału w Bloku L w Brunei, w zamian za udzielenie kredytu w wysokości 15 mln USD. Nowy partner ma prawo nabyć od 5 do 15 proc. udziałów w tym bloku poszukiwawczym, a za każdy punkt procentowy będzie musiał zapłacić 1 mln USD. Na tę decyzję spółka będzie miała 31 dni od dnia ogłoszenia wyników testów odwiertu poszukiwawczego.

Umowa kredytowa została zawarta na 12 miesięcy, a odsetki będą naliczane od kwot wymagalnych według rocznej stawki wynoszącej 12 proc. Ponadto Dutco Energy może zamienić kwoty z umowy na akcje zwykłe Serinus Energy.

d2bu35c

"Współpraca z Dutco Energy znacznie zwiększa nasze możliwości finansowe i operacyjne. Przy zaangażowaniu partnera i wzajemnym uzupełnianiu się doświadczeniem i umiejętnościami, wzrastają nasze wspólne szanse na sukces wydobywczy. Mamy również nadzieję, że realizacja tunezyjskiego projektu będzie początkiem owocnej współpracy i że w przyszłości Serinus oraz Dutco będą miały okazję do zacieśnienia partnerskich więzów"- powiedział cytowany w komunikacie prasowym Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich i dyrektor operacji w Europie Środkowo-Wschodniej Serinus Energy.

Dutco Energy jest spółką zależną (100 proc. udziałów) Dubai Transport Company LLC. Grupa Dutco obejmuje wiele spółek funkcjonujących w branżach: budowlanej i inżynieryjnej, handlu i produkcji, transportu i logistyki, ropy naftowej i gazu ziemnego, wydobywczej, odnawialnych źródeł energii, komunikacji oraz turystyki. (PAP)

pel/ ana/

d2bu35c

Podziel się opinią

Share
d2bu35c
d2bu35c