Trwa ładowanie...
serwis
26-05-2015 13:40

Serwis pokaże, gdzie jest pociąg. PKP PLK z nową stroną

PKP Polskie Linie Kolejowe chcą ułatwić pasażerom planowanie podróży i w tym celu uruchomiły na swojej stronie internetowej serwis umożliwiający monitorowanie w czasie rzeczywistym wszystkich połączeń kolejowych - poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.

Share
Serwis pokaże, gdzie jest pociąg. PKP PLK z nową stronąŹródło: WP.PL, fot: Bartłomiej Banaszak/PKP
d1edxz3

W czasie rzeczywistym można śledzić wszystkie pociągi aktualnie podróżujące po Polsce - wszystko dzięki serwisowi, który wystartował we wtorek. PKP PLK chce w ten sposób lepiej zadbać o informacje dla pasażerów, np. o spóźnieniach.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej wiceprezes PKP PLK Andrzej Pawłowski poinformował, że udostępnione narzędzie jest rozszerzeniem możliwości Portalu Pasażera PLK zawierającego wyszukiwarkę połączeń oraz rozkłady jazdy.

Dodał, że aby sprawdzić, czy interesujące nas połączenie realizowane jest zgodnie z rozkładem i śledzić na mapie na bieżąco trasę pociągu, wystarczy wejść na stronę internetową: rozklad.plk-sa.pl, kliknąć w zakładkę "Mój pociąg", a następnie zakładkę "Na mapie".

d1edxz3

- W przypadku pojawienia się zmian, pasażer może zapoznać się z ich przyczynami i czasem opóźnienia, a także przewidywaną godziną przyjazdu pociągu na kolejne stacje. Dostępne są również dodatkowe informacje, np. o uruchomieniu komunikacji zastępczej - mówił.

Przedstawiciele PKP PLK podkreślili, że monitoring obejmuje wszystkie z ponad 4 tys. pociągów pasażerskich, jakie są uruchamiane każdego dnia przez 11 przewoźników korzystających z infrastruktury PKP PLK. Dane o pozycji pociągów pobierane są z ich nadajników GPS oraz z systemu sterowania ruchem zarządcy infrastruktury.

- Korzystając z naszych danych, planowanie podróży jest łatwiejsze, a w sytuacjach niecodziennych bieżące informacje o realnym czasie podróży pozwalają szybciej podejmować decyzje i ograniczyć trudności - zachwalał Pawłowski.

Przedstawiciele spółki dodali, że nowa funkcjonalność została uruchomiona kilka dni temu i można z niej korzystać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Ma ona też być na bieżąco udoskonalana.

d1edxz3

PKP PLK są zarządcą narodowej infrastruktury kolejowej, którą udostępniają na podstawie umów zawieranych z licencjonowanymi przewoźnikami kolejowymi.

Podstawowym produktem PKP PLK jest rozkład jazdy sprzedawany jako trasa pociągu układana na zamówienie przewoźnika kolejowego.

Czytaj więcej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/m335099.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustawa-o-transporcie-kolejowym-rzad-przyjal,93,0,1777757.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pieniądze na kolej będą lepiej wydawane Nowe przepisy zapewnią przejrzystość i efektywność wykorzystywania funduszy publicznych na kolei oraz taki rozdział środków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/m329145.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pendolino-wystartowal-rowniez-w-internecie,227,0,1677283.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pendolino wystartował również w internecie. Memy Wczoraj na tory wyjechały pierwszy kursowe składy Pendolino. Nie uszło to uwadze internautów, którzy stworzyli memy z najszybszym polskim pociągiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/m324908.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pendolino-rekordowo-z-warszawy-do-gdanska,13,0,1671693.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Pendolino bije rekord, ale nie zachwyca Start po godzinie 9, meta tuż przed południem. To była pierwsza od wielu lat, tak szybka podroż pociągiem ze stolicy do Gdańska.
d1edxz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1edxz3
d1edxz3