Sesja konsolidująca siły

Grudniowa seria kontraktów terminowych rozpoczęła poniedziałkowe kwotowania z poziomu 2 616 pkt, zyskując 6 pkt względem piątkowego zamknięcia.

28.09.2010 08:23

Po godz. 9:00 rynek cofnął się poniżej poziomu odniesienia i wyznaczył dzienne minimum na poziomie 2 603 pkt, po czy do ataku ruszyli kupujący, windując w szybkim tempie kurs FW20Z10 na pułap 2 625 pkt, na którym ustanowiono dzienne maksimum a zarazem nowy szczyt intraday trendu wzrostowego. Wobec braku bodźców zewnętrznych (puste kalendarium makro oraz nudny handel na parkietach zagranicznych), pozostałe godziny przyniosły wahania kursu w niewielkim zakresie zmian.

Finisz przyniósł lekkie osłabienie i ostatecznie FW20Z10 zakończyły dzień na poziomie 2 607 pkt, co stanowi spadek o 0,11%. Baza po zamknięciu sesji wynosi +5 pkt, zaś LOP 102,5 tys. pozycji. O anemicznym charakterze poniedziałkowych notowań świadczy również wolumen obrotu, który ukształtował się na poziomie 28,8 tys. sztuk kontraktów.

Obraz

Pierwsza sesja nowego tygodnia minęła w niepewnych nastrojach. Na wykresie kontraktów terminowych FW20Z10 pokazała się niewielka czarna świeca, której górny cień zaatakował maksima kwietniowe znajdujące się na 2 619 pkt. Brak zdecydowanego ataku na powyższe maksima może oznaczać, że kupujący wyczekują na dodatkowe pozytywne sygnały płynące z rynku. Sytuacja techniczna niezmiennie od dwóch miesięcy sprzyja stronie popytowej, gdyż LOP jest dodatnio skorelowana ze zmianami kursów, co oznacza, że zwyżka kursów jest wywoływana angażowaniem się nowego pieniądza po długiej stronie rynku, a korekty też są kontrolowane przez kupujących.

Spadek wolumenu względem sesji piątkowej, jest koleją oznaką wyczekiwania przez graczy na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym należy uznać to za oznakę siły rynku, a w zasadzie słabości i bierności strony podażowej. Sytuacja techniczna robi się więc bardzo ciekawa, bo w krótkim czasie dowiemy się, jaki scenariusz będzie rozgrywany w nadchodzących tygodniach: czy będzie to powrót do konsolidacji, czy może bardziej prawdopodobne wybicie i szukanie nowych maksimów.

BM Banku BPH

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)