Trwa ładowanie...
djjggnu

Sfinks planuje w drugiej połowie '12 utrzymać trend rosnącej EBITDA (opis)

30.08. Warszawa (PAP) - Sfinks planuje w drugiej połowie 2012 roku utrzymać trend rosnącej EBITDA. Spółka podtrzymuje plany otwarcia w tym roku łącznie ok. 15 nowych lokali -...

djjggnu
djjggnu

30.08. Warszawa (PAP) - Sfinks planuje w drugiej połowie 2012 roku utrzymać trend rosnącej EBITDA. Spółka podtrzymuje plany otwarcia w tym roku łącznie ok. 15 nowych lokali - poinformował na konferencji Sylwester Cacek, prezes Sfinksa.

"Widać, że rośnie nam EBITDA i ten trend chcemy utrzymać w II połowie roku" - powiedział Cacek.

W I półroczu 2012 roku EBITDA Sfinksa wzrosła do 9 mln zł z 6,6 mln zł rok wcześniej.

Prezes poinformował, że piłkarskie EURO 2012 wpłynęło na wzrost przychodów w części lokali, ale spowodowało mniejszy ruch np. w galeriach handlowych.

djjggnu

"EURO 2012 przyniosło kilkudziesięcioprocentowy wzrost przychodów w lokalach zbliżonych do stref kibica, ale spadła sprzedaż w innych miejscach" - powiedział Cacek.

W II kw. przychody Sfinksa wzrosły do 42,6 mln zł z 42,5 mln zł.

Prezes Cacek poinformował, że spadek wyniku netto spółki, który nastąpił pomimo wzrostu wyniku na sprzedaży, był spowodowany m.in. inwestycjami w marketing oraz odpisami i rezerwami.

"W kwietniu przeprowadziliśmy ogólnopolską kampanię telewizyjną, dodatkowe nakłady marketingowe pociągnęło za sobą też EURO 2012" - powiedział.

djjggnu

"Utworzenie dodatkowych rezerw wiąże się z restrukturyzacją sieci i rozwiązywaniem umów w nierentownych lokalizacjach. Odpisy natomiast wynikały z należności" - dodał.

Strata netto spółki w II kwartale wyniosła 4,9 mln zł, wobec 5,5 mln zł straty w II kwartale 2011 r. Strata operacyjna wzrosła w tym okresie do 4,1 mln zł z 3,3 mln zł rok temu.

W całym pierwszym półroczu wynik brutto na sprzedaży Sfinksa wzrósł natomiast do 7,3 mln zł z 3,6 mln zł w I półroczu 2011 r.

Inwestorzy negatywnie przyjęli wyniki spółki za II kw. - w czwartek o godz. 12.53 kurs akcji Sfinka spada o prawie 5 proc.

djjggnu

Cacek poinformował na konferencji, że spółka nadal prowadzi rozmowy z bankami w sprawie restrukturyzacji zadłużenia.

"Rozmowy trwają. Emisja obligacji zamiennych na akcje jest dla nas narzędziem i była uchwalona pod kątem banków. Mamy też możliwość podwyższenia kapitału w drodze emisji akcji" - powiedział prezes.

Pod koniec czerwca WZ Sfinksa zdecydowało o emisji do 35 tys. obligacji zamiennych na akcje, o łącznej wartości nominalnej do 35 mln zł. Zarząd spółki ma też możliwość emisji akcji serii K o wartości nominalnej do 3,7 mln zł. Obie emisje mają zostać przeprowadzone w trybie oferty prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki.

Spółka podtrzymała w piątek plany otwarcia w 2012 roku łącznie około 15 lokali. W pierwszym półroczu spółka otworzyła 7 nowych, franczyzowych lokalizacji, wszystkie pod marką Sphinx.

djjggnu

"Aktualnie w fazie realizacja inwestycji znajdują się 3 kolejne lokale, wśród których jest także restauracja sieci Chłopskie Jadło" - podano w materiałach prasowych na konferencję.

Pod koniec czerwca spółka zarządzała łącznie 111 restauracjami w Polsce i za granicą, w tym siecią 95 restauracji Sphinx, 8 restauracjami Chłopskie Jadło oraz 7 restauracjami WOOK.

Na koniec półrocza 58 restauracji spółki funkcjonowało w modelu franczyzowym, 40 w modelu operatorskim, a 12 restauracji stanowiły obiekty własne. (PAP)

kuc/ ana/

djjggnu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djjggnu