Trwa ładowanie...
d4fdkfm

SG WP ws. udziału wojska w walce z powodzią - godz. 11 (komunikat)

...
Share
d4fdkfm

24.05. Warszawa - SG WP informuje:

Stan na dzień 24 maja godz. 11.00

Aktualnie w akcji przeciwpowodziowej bierze udział ok. 4200 żołnierzy. W działaniach wojsko wykorzystuje 35 pływających transporterów samobieżnych (PTS), 12 śmigłowców, 47 łodzi przeprawowych i prawie 300 pojazdów terenowych.

d4fdkfm

Ponad 3000 żołnierzy działa w dorzeczu Wisły. Główne rejony działań to gm. Szczucin (woj. małopolskie), Połaniec (woj. świętokrzyskie), powiat mielecki i tarnobrzeski (woj. podkarpackie), Sandomierz (woj. świętokrzyskie), Opole Lubelskie (woj. lubelskie), Kozienice (woj. mazowieckie), Warszawa, Nowy Dwór Mazowiecki i gm. Gąbin.

W dorzeczu Odry na terenie woj. opolskiego i dolnośląskiego z powodzią walczy kolejnych 900 żołnierzy. Grupa 70 żołnierzy rozpoczęła działania na terenie woj. wielkopolskiego wzdłuż rzeki Warty i jej dopływów.

W odwodzie, w gotowości do natychmiastowego użycia pozostaje kolejne 1, 5 tysiąca żołnierzy, kilkadziesiąt pływających transporterów samobieżnych, śmigłowców i samolotów transportowych.

W związku z poprawą sytuacji na wniosek wojewodów odwołano z udziału w akcji ok. 200 żołnierzy m.in. w gminie Połaniec i powiecie Dąbrowskim w województwie małopolskim.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sdd/

d4fdkfm

Podziel się opinią

Share
d4fdkfm
d4fdkfm