Trwa ładowanie...
d44zrh4
29-10-2015 14:18

SGB Bank obejmie obligacje Polnordu o wartości nominalnej 60 mln zł

Warszawa, 29.10.2015 (ISBnews) - Polnord zawarł z SGB Bankiem umowę o organizację i obsługę emisji obligacji, podała spółka. Bank zobowiązał się nabyć na własny rachunek wszystkie obligacje wyemitowane przez Polnord w ramach umowy, o łącznej wartości nominalnej 60 mln zł.

d44zrh4
d44zrh4

"Środki pochodzące z emisji obligacji zostaną w całości przeznaczone na przedterminowy wykup obligacji wyemitowanych w dniu 20.08.2012 r. o łącznej wartości nominalnej 60 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Obligacje będą obligacjami zabezpieczonymi, z terminem wykupu przypadającym 4 lata od daty emisji. Spółka przewiduje, że emisja obligacji nastąpi w listopadzie 2015 r. i nie będzie miała charakteru emisji publicznej, podano również.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie m.in. w: Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Łodzi. Spółka jest notowana na GPW od 1999 roku. W 2014 r. miała 183,19 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Spółdzielczą Grupę Bankową tworzą: 202 Banki Spółdzielcze i SGB-Bank Spółka Akcyjna. Swoim zasięgiem grupa SGB obejmuje niemal całą Polskę. Banki grupy SGB nieustannie zwiększają obszar działalności handlowej, oferując usługi za pomocą sieci niemal 1 800 placówek oraz elektronicznych kanałów dostępu. W połowie października prezes zarządu SGB-Banku Ryszard Lorek w rozmowie z ISBnews wskazywał, że Grupa SGB wprowadza nowy model działania banku zrzeszającego. SGB-Bank skoncentruje się na działaniach wspierających grupę i obsłudze procesów wewnątrzbankowych. Wiodącą rolę w działaniach na rynkach lokalnych nadal będą miały autonomiczne banki spółdzielcze. Trwają również ostatnie przygotowania do wprowadzenia Instytucjonalnego Systemu Ochrony (IPS).

(ISBnews)

d44zrh4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44zrh4