Trwa ładowanie...
d1x0k2m

Sieć sklepów Forever 21 ogłasza bankructwo. Placówki w Polsce zostaną zlikwidowane

Sieć sklepów z modą dla nastolatków Forever 21 dobrowolnie zgłosiła do sądu United States Bankruptcy Court wniosek o ochronę przed wierzycielami w ramach postępowania naprawczego. Firma chce skorzystać z dostępnych procedur w celu przeprowadzenia globalnej restrukturyzacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sieć kierowała swoją ofertę do nastolatek i klientek w wieku studenckim
Sieć kierowała swoją ofertę do nastolatek i klientek w wieku studenckim (Fickr, Fot: Flickr)
d1x0k2m

Aby przetrwać, firma chce się skupić tylko na rentownych operacjach. Pierwszym krokiem będzie likwidacja większości zagranicznych placówek firmy w Azji i Europie, ale sieć nadal będzie działać w Ameryce Łacińskiej – informuje serwis "Wiadomości Handlowe".

Sieć Forever 21 liczy ponad 800 placówek, zlokalizowanych w USA, Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej. Firma jest obecna na 47 rynkach. W ramach restrukturyzacji koncern zamknie ok. 350 placówek w 40 krajach oraz 178 sklepów w samych Stanach Zjednoczonych.

d1x0k2m

Forever 21 powstała w 1984 r. W latach 90-tych szybko zyskała popularność wśród młodzieży. Jako jedną z przyczyn jej obecnych kłopotów wymienia się gwałtowny rozwój rynku modowego w kanale e-commerce.

W Polsce sieć pojawiła się w 2017 r. Ma trzy placówki w Warszawie i po jednej w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu.

O problemach sieci informowaliśmy w lipcu.

Obejrzyj: Pensja minimalna da się we znaki sklepom. Kłopotem zwłaszcza tempo wzrostu płac

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1x0k2m

Podziel się opinią

Share
d1x0k2m
d1x0k2m