Trwa ładowanie...
d3opvjc

Pepco w każdej gminie. Firma zapowiada ekspansję

W żadnym innym europejskim kraju nie ma tylu sklepów Pepco co w Polsce. A będzie jeszcze więcej, bo grupa ogłosiła, że rocznie chce otwierać nawet 300 nowych placówek w 14 krajach, w których działa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Polsce działa prawie 900 sklepów Pepco
W Polsce działa prawie 900 sklepów Pepco (East News, Fot: East News)
d3opvjc

Sklepy sieci Pepco – z artykułami domowymi, zabawkami i dekoracjami – zwojowały polskie miasta i miasteczka. Działa ich już w naszym kraju 836 i będzie więcej, gdyż spółka Pepkor Europe (wkrótce zacznie działać pod nazwą Pepco Group), do której należy polskie Pepco, poinformowała o zakończeniu procesu refinansowania o wartości 475 mln euro oraz planach na przyszłość: w 14 krajach, w których działa, każdego roku chce otwierać do 300 nowych sklepów.

Z pewnością wiele nowych placówek powstanie w Polsce, gdyż w naszym kraju działa blisko połowa z około 1,8 tys. sklepów działających pod szyldem Pepco w Europie – informuje "Puls Biznesu".

d3opvjc

Pepco Europe należy do południowoafrykańskiej grupy Steinhoff International. Steinhoff rozważał sprzedaż akcji Pepco na giełdzie — pod koniec sierpnia źródła Bloomberga twierdziły, że możliwy jest debiut w Londynie lub w Warszawie. Oprócz Pepco spółka prowadzi jeszcze dwie sieci. Pierwsza to Poundland działający w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Druga to podobny format Dealz, który wprowadzono do Hiszpanii i Polski. Grupa Steinhoff z kolei poza pośrednim kontrolowaniem Pepco jest w Polsce również właścicielem sieci meblowej Abra – informuje "PB".

Obejrzyj: Dlaczego zabawki są takie drogie? Prezes Cobi odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3opvjc

Podziel się opinią

Share
d3opvjc
d3opvjc