Trwa ładowanie...

Sikorski spełnia życzenie Tuska w internecie

"W tym tygodniu MSZ wręczył pierwsze kilkadziesiąt wypowiedzeń w ramach zwolnień grupowych" - napisał na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski. Nie żartował - pierwszych 60 pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych otrzymało już wypowiedzenia. Zapowiedziany w kwietniu plan restrukturyzacji i racjonalizacji kadr resortu zakłada zwolnienie w sumie 300 osób.
Donald Tusk chciał 10-procentowej redukcji zatrudnienia w administracji, jednak Trybunał Konstytucyjny ten projekt ustawy zawetował, po zgłoszeniu wątpliwości przez ekspertów Bronisława Komorowskiego.

Sikorski spełnia życzenie Tuska w internecieŹródło: PAP
dhnnsj4

MSZ rozpoczęło zapowiedziany w kwietniu 2011 r. proces restrukturyzacji i racjonalizacji kadr. "W tym tygodniu MSZ wręczył pierwsze kilkadziesiąt wypowiedzeń w ramach zwolnień grupowych. Po prezydencji będzie ich w sumie 300" - napisał na twitterze szef MSZ Radosław Sikorski.

Zwolnienia - według założeń resortu - rozłożone będą na dwa etapy. W pierwszym, do 30 września 2011 r. zwolnionych zostanie ok. 100 pracowników centrali MSZ oraz placówek zagranicznych. Drugi etap (trwający do 30 czerwca 2012 r.) przewiduje redukcję kadr o kolejne 200 osób.

MSZ poinformowało również, iż porozumiało się z Organizacją Zakładową NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze Pracowników Służby Zagranicznej RP w sprawie zasad i kryteriów zwolnień.

dhnnsj4

Konieczność zmian w resorcie spraw zagranicznych Sikorski tłumaczył już w kwietniu. - Będziemy racjonalizować zatrudnienie w tym i w przyszłym roku. Pierwsza fala (do końca 2011 roku) to jest powrót do stanu zatrudnienia z początku kadencji rządu Donalda Tuska. Druga fala będzie miała miejsce w przyszłym roku po prezydencji - mówił szef MSZ. Jak tłumaczył, redukcja zatrudnienia wynika z nowej organizacji pracy oraz nowych możliwości technicznych.

W ramach racjonalizacji niektóre funkcje będą łączone, jak np. księgowych. W miastach, w których jest kilka polskich placówek (np. w Brukseli), księgowość ma prowadzić jedna osoba.

300 osób, które resort planuje zwolnić do połowy przyszłego roku, to 6% ogólnego zatrudnienia ministerstwa, które wynosi około 5 tys. etatów.

dhnnsj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhnnsj4