Trwa ładowanie...
ycipk-465fxw
ycipk-465fxw

Simply Market - Najnowsze informacje

Sklep sieci Simply Market zlokalizowane są głównie na południu Polski Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Podziel się

Simply Market to sieć sklepów wielkopowierzchniowych obecna w Polsce od 2002, a pod taką nazwa od 2009 roku. Zarządzana jest przez spółkę Elea Polska, córkę koncernu Auchan.

ycipk-465fxw

Historia

Simply Market to nazwa sieci sklepów, którą zarządza spółka Elea Polska. Spółka należy do grupy francuskiego koncernu Auchan, który również prowadzi niezależną sieć hipermarketów w Polsce. Na czele zarządu spółki Elea Polska stoi obecnie Stéphane Dujardin, a jej siedziba znajduje się w Piasecznie.

Historia marki Simply Market rozpoczęła się w 2002 roku, gdy koncern Auchan przejął 11 supermarketów Billa, należących do niemieckiego koncernu Rewe. Sklepy zaczęły funkcjonować pod szyldem nowej marki – Elea, która obecnie jest spółką zarządzającą siecią w imieniu Auchan Retail Poland. W kolejnych latach otwierano kolejne sklepy, wzbogacając sieć o sklepy o mniejszej powierzchni, działające pod nazwą A-Tak. W 2009 roku koncern postanowił przemianować wszystkie swoje sklepy na Simply Market.

Przez rok (2012-2013) część supermarketów nosiła nazwę Simply City, jednak już w 2014 roku powrócono do ujednolicenia sprzed dwóch lat.

Działalność

ycipk-465fxw

Sieć supermarketów Simply Market składa się z 34 sklepów rozlokowanych w Polsce centralnej i południowej (w województwach: mazowieckim, dolnośląskim, śląskim i małopolskim). W ostatnim czasie otwarty został pierwszy sklep na Pomorzu, dokładniej w Gdyni. Łącznie zatrudnionych w nich jest około 1200 osób.

Powierzchnia całkowita supermarketów Simply Market wynosi 43 000 m kw., przy czym powierzchnie poszczególnych sklepów wahają się od 800 m kw. do 2000 m kw. Sklepy oferują swoim klientom artykuły zarówno spożywcze (warzywa, owoce, nabiał, pieczywo, mięsa i wędliny, alkohole, napoje, słodycze, mrożonki itp.), jak również chemiczne (kosmetyki czy środki czystości).

Kapitał zakładowy

Sieć Simply Market działa na rynku polskim z kapitałem o wartości 615 000 500 zł.

ycipk-465fxw
ycipk-465fxw