Trwa ładowanie...
dldvok0

Simply Market

Najnowsze informacje
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Simply Market to sieć sklepów wielkopowierzchniowych obecna w Polsce od 2002, a pod taką nazwa od 2009 roku. Zarządzana jest przez spółkę Elea Polska, córkę koncernu Auchan.

Historia

Simply Market to nazwa sieci sklepów, którą zarządza spółka Elea Polska. Spółka należy do grupy francuskiego koncernu Auchan, który również prowadzi niezależną sieć hipermarketów w Polsce. Na czele zarządu spółki Elea Polska stoi obecnie Stéphane Dujardin, a jej siedziba znajduje się w Piasecznie.

Historia marki Simply Market rozpoczęła się w 2002 roku, gdy koncern Auchan przejął 11 supermarketów Billa, należących do niemieckiego koncernu Rewe. Sklepy zaczęły funkcjonować pod szyldem nowej marki – Elea, która obecnie jest spółką zarządzającą siecią w imieniu Auchan Retail Poland. W kolejnych latach otwierano kolejne sklepy, wzbogacając sieć o sklepy o mniejszej powierzchni, działające pod nazwą A-Tak. W 2009 roku koncern postanowił przemianować wszystkie swoje sklepy na Simply Market.

Przez rok (2012-2013) część supermarketów nosiła nazwę Simply City, jednak już w 2014 roku powrócono do ujednolicenia sprzed dwóch lat.

Działalność

Sieć supermarketów Simply Market składa się z 34 sklepów rozlokowanych w Polsce centralnej i południowej (w województwach: mazowieckim, dolnośląskim, śląskim i małopolskim). W ostatnim czasie otwarty został pierwszy sklep na Pomorzu, dokładniej w Gdyni. Łącznie zatrudnionych w nich jest około 1200 osób.

Powierzchnia całkowita supermarketów Simply Market wynosi 43 000 m kw., przy czym powierzchnie poszczególnych sklepów wahają się od 800 m kw. do 2000 m kw. Sklepy oferują swoim klientom artykuły zarówno spożywcze (warzywa, owoce, nabiał, pieczywo, mięsa i wędliny, alkohole, napoje, słodycze, mrożonki itp.), jak również chemiczne (kosmetyki czy środki czystości).

Kapitał zakładowy

Sieć Simply Market działa na rynku polskim z kapitałem o wartości 615 000 500 zł.

dldvok0

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dldvok0
dldvok0
dldvok0
dldvok0