Trwa ładowanie...
d1r15x7
nieruchomości

Skanska zainwestuje do 40 mln zł w nowe lokalizacje Business Link

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) - Skanska zainwestuje do 40 mln zł w 12 nowych lokalizacji Business Link o łącznej powierzchni od 45 do 50 tysięcy m2, podała spółka.

Share
d1r15x7

W ciągu najbliższych lat w Europie Środkowo-Wschodniej powstanie ok. 12 nowych lokalizacji Business Link o łącznej powierzchni od 45 do 50 tysięcy m2. Inwestycja o wartości do 40 mln zł będzie rozłożona w czasie i uzależniona od wypełnienia wyznaczonych wspólnie celów biznesowych. Partnerstwo Skanska i Business Link uzupełnia ofertę dewelopera o najnowocześniejszy model komercjalizacji powierzchni biurowej, szczególnie pożądany przez społeczność startupową i małych i średnich przedsiębiorstw, określanych jako główne motory polskiej gospodarki, podano w komunikacie.
"Dywersyfikujemy nasze portfolio nieruchomościowe, uzupełniając je o elastyczną i kreatywną przestrzeń biurową dostępną non-stop, którą można wynająć 'na żądanie' w pakiecie z programem akceleracyjnym i mentoringowym. Docelowo na powierzchniach Business Link w budynkach Skanska w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech będzie mogło pracować nawet 9 tysięcy osób" - powiedziała prezes spółek biurowych Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej Katarzyna Zawodna, cytowana w komunikacie.

Oferta Business Link wpisuje się w światowy trend tzw. coworkingu 2.0. Duże zainteresowanie tego typu usługą odzwierciedla rosnącą potrzebę elastyczności i bardzo wyraźny trend współdzielenia. Koncept biur Business Link dobrze wpisuje się w filozofię biur Skanska - certyfikowanych powierzchni biurowych klasy A położonych w centralnych lokalizacjach w największych miastach w regionie CEE, podano także.
"To pierwsze tak znaczące zaangażowanie międzynarodowej korporacji w budowanie środowiska startupowego w Europie. Dzięki tej inwestycji Business Link umocnił się na pozycji lidera w Polsce i stanie się największym graczem na rynku nowoczesnych coworkingowych powierzchni biurowych na Starym Kontynencie. Co więcej, dzięki planowanej ekspansji mamy szansę zostać drugim tego typu graczem na świecie. To daje nam jeszcze większe możliwości wkładu w rozwój przedsiębiorczości w Polsce i w tej części Europy" - dodał prezes Business Link Dariusz Żuk.

Skanska docelowo przejmie do 50% udziałów w Business Link i stanie się głównym udziałowcem spółki. Przedsięwzięciem będzie zarządzała specjalnie do tego celu powołana spółka. Finalizacja transakcji uwarunkowana jest uzyskaniem zgody ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji Konsumentów. Pierwsze biura Business Link w budynkach Skanska zostaną otwarte jeszcze w tym roku, podano również.

d1r15x7

Skanska Commercial Development Europe jest inwestorem i deweloperem zielonych projektów biurowych i handlowych. Działalność firmy koncentruje się na stolicach Czech, Węgier, Rumunii i największych miastach Polski. Strukturę Skanska CDE tworzą cztery jednostki lokalne: Skanska Property Czech Republic, Skanska Property Hungary, Skanska Romania i Skanska Property Poland.

Business Link to 12 przestrzeni biurowo-coworkingowych o łącznej powierzchni 13,65 tys. m2 w 10 miastach w Polsce.

(ISBnews)

d1r15x7

Podziel się opinią

Share
d1r15x7
d1r15x7